14 декабрь 2018, Пятница, 00:01

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

НАЗК внесло припис керівнику ПАТ «Укрзалізниця»

23 февраля 2018г.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами проведеної позапланової перевірки дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) прийняло рішення про внесення припису в.о. голови правління публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу установи.

Так, в рамках перевірки НАЗК було виявлені порушення вимог частини другої статті 61 Закону, а також частини п’ятої статті 62 та частини першої статті 64 Закону. Частиною другою статті 61 Закону передбачено, що керівник, засновники (учасники) юридичної особи забезпечують регулярну оцінку корупційних ризиків у її діяльності і здійснюють відповідні антикорупційні заходи. Аналогічне положення передбачено в антикорупційній програмі ПАТ «Укрзалізниця», яка введена в дію наказом від 28 липня 2016 року № 476, зі встановленою періодичністю – щороку до 01 лютого.

"Водночас оцінка корупційних ризиків за час дії антикорупційної програми ПАТ «Укрзалізниця» (як і до її прийняття) проведена не була", - наголосили у НАЗК.

У відомстві вважають, що до вказаного могло призвести серед іншого невведення окремої посади відповідно до вимог частини п’ятої статті 62 Закону особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми (згідно із Законом - Уповноважений),  та непризначення особи на цю посаду, яка б могла займатися виключно питаннями запобігання корупції в ПАТ «Укрзалізниця». Зокрема, в межах антикорупційної перевірки встановлено, що таку посаду введено лише 29 грудня 2017 року після попереднього направлення Агентством запитів щодо надання інформації з приводу призначення і звільнення відповідальної особи. До того відповідні обов’язки виконував директор з безпеки.

Як наголосили у НАЗК, вимога щодо вжиття заходів з метою призначення особи на посаду Уповноваженого також відображена у внесеному приписі.

Довідково: Згідно із роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, наданими листом Мінсоцполітики України від 10 січня 2018 року № 503/0/2-18/28, у зв’язку із введенням Законом посади Уповноваженого до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року № 327, Зміною № 3 внесено назви посад «Професіонал з антикорупційної діяльності» та «Уповноважений з антикорупційної діяльності» з кодом 2414.2 (наказ Мінекономрозвитку від 02 вересня 2015 року № 1084).