27 июнь 2019, Четверг, 00:54

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

НАЗК знайшло конфлікт інтересів у НАБУ

5 октября 2018г.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вимагає від директора Національного антикорупційного бюро провести службове розслідування конфлікту інтересів у детективів НАБУ. Про це Українськім Новинам повідомило джерело в НАЗК.

НАЗК встановило, що у вересні 2016 року керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський звернувся до Окружного адміністративного суду Києва із запитами про надання інформації.

Листами, підписаними головою суду Павлом Вовком і його заступником Євгеном Абловим, НАБУ було відмовлено в наданні інформації.

У зв'язку з цим НАБУ склало адміністративний протокол про невиконання законних вимог бюро (ст.185-13 Кодексу про адміністративні порушення).

Протокол склав детектив Євген Панайотов, який знаходився в підпорядкуванні Калужинського.

Водночас у грудні 2016 року НАБУ почало розслідувати можливе декларування недостовірної інформації Вовком і можливе незаконне збагачення Аблова.

Підставою для відкриття провадження проти Аблова стала доповідна записка, яку готував саме Панайотов.

Крім того, в обох провадженнях Панайотов і Калужинський були визначені слідчим і керівником органу досудового розслідування відповідно.

Всупереч вимогам законодавства Панайотов і Калужинський не повідомляли своєму безпосередньому керівнику про наявність у них потенційного конфлікту інтересів.

НАЗК вимагає від Ситника провести службове розслідування і розглянути питання про притягнення винних до відповідальності.

Як повідомляли Українські Новини, у вересні директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник констатував відсутність співпраці з Нацагентством з питань запобігання корупції.

НАЗК ПРИПИНИЛО ДОСТУП НАБУ ДО ДОКУМЕНТІВ ІЗ КОНФІДЕНЦІЙНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ