19 березень 2024, Вівторок, 12:36

Не виключаю, що наш літак міг бути збитим, – Голомша про авіакатастрофу в Тегерані (оновлено)

8 Січня 2020г.
Рейс МАУ PS752 розбився в Ірані
Фото: АА

- На даний момент я не можу сказати про реальну причину авіакатастрофи в Тегерані, яка забрала людські життя. Відповідні висновки надасть міжнародна компетентна комісія. Але крім несправності літака і інших версій, я не виключаю й того, що літак міг бути збитим. Він упав в районі дислокації аерокосмічних сил Ірану, і не виключено що, з огляду на загострення військової ситуації в регіоні, це могла бути помилкова атака на борт МАУ сил протиповітряної оборони Ірану, - заявив Резонансу 8 січня 2020 року перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша.

І додав, що "на користь цієї версії свідчать наявні численні ушкодження крил і корпусу, які, на мій погляд, не могли бути отримані у результаті падіння. Вважаю, що вказану версію відкидати не можна. Тим більше, що літак новий і належно обслуговувався. Переконаний, що висновки будуть об’єктивними, оскільки трагічно загинули громадяни різних країн".

- Внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 276 Кримінального Кодексу України та початок кримінального провадження за фактом (воно не передбачає вручення будь-яких підозр) дасть можливість компетентній комісії розібратись у інциденті. Та супутньою дослідити причини і умови для запобігання будь-яких порушень у сфері цивільної авіації, - акцентував заслужений юрист України Голомша.

"Я згоден з позицією Голомши. Але є нюанси:

- Не можна допускати польоти цивільних літаків у зону можливого міжнародного конфлікту, це треба було передбачити заздалегідь...

- літак виробництва США, у мене є сумніви, що до розслідування на територію Ірану допустять громадян США та інших міжнародних організацій, що унеможливить неупереджене розслідування...

- до розслідування необхідно включити фахівців СБУ, у зв'язку з підозрою у терористичному акті", - про це заявив у коментарі Резонансу ексзаступник голови Служби безпеки України та колишній куратор контррозвідки СБ України Віктор Ягун.

Як інформував Резонанс, вранці 8 січня літак МАУ Boeing 737 розбився поблизу іранської столиці незабаром після зльоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.

Президент України Володимир Зеленський доручив Генеральному прокурору відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ.

"Офіс Генерального прокурора за повідомленнями у ЗМІ розпочав досудове розслідування авіакатастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Метою розслідування є встановлення фактів, що призвели до загибелі, за попередніми даними, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них були українці. Відповідні дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей)", - у свою чергу повідомили у прокуратурі.

ЗА ДОРУЧЕННЯМ ЗЕЛЕНСЬКОГО РОЗПОЧАТО РОЗСЛІДУВАННЯ КАТАСТРОФИ ЛІТАКА МАУ В ТЕГЕРАНІ

За даними Цензор.НЕТ, проведення досудового розслідування доручено Головному слідчому управлінню Нацполіціі.