13 квітень 2024, Субота, 22:40

“Нові обличчя” старих кадрів

4 Квітня 2019г.
66

Я, як і більшість українців, уже звикли до того, як при черговій зміні влади, або при великій ймовірності, що влада зміниться, біля нових очільників держави або найбільш вірогідних претендентів на цю булаву тут же з‘являються безліч пристосуванців, таких собі персонажів із фільму «Весілля в Малиновці». Пам’ятаєте крилаті слова і жести одного із його героїв, коли цей сільський староста – начальник жіночого батальону, знявши з голови «будьонівку», сказав, що влада міняється і вивернув цей головний убір навиворіт, сховавши червону зірку на ній.

Так сталося і після Революції гідності, так повторюється і зараз, коли Володимир Зеленський являється без сумніву лідером президентських перегонів, в т.ч. і в другому турі. Ви тільки зверніть увагу, хто вже біля нього «крутиться» та навіть виходить в ефір, виступаючи від імені фаворита цих президентських перегонів, хоча ще не пройшло навіть року, як він вважав себе членом команди Петра Порошенка, виконував «реформаторську» Програму останнього по доведенню економіки держави до краху, а народ України – до зубожіння.

Я не є прихильником нині діючого Президента України і також вважаю, що його неодмінно потрібно змінити. Але, яка може бути надія на зміни при наступному Президентові країни, якщо той приведе «до корита», знову ж таки, частину найбільш довірених членів команди свого попередника, які просто незадовго до виборів образилися на свого патрона, який їх позбавив можливості і надалі перебувати на високих посадах.

Прочитавши виступ одного такого персонажа, який до цього був Міністром в уряді Порошенка із команди, а тепер вже відносить себе до команди скоріше за все, нового Президента України, якого я також підтримаю на виборах у другому турі, я дійсно був шокований його безапеляційними висновками про провал всіх «реформ» у правоохоронних органах. І закликами щодо «повного очищення» всіх правоохоронних органів і судів «від старих кадрів», куди за його не «полумяними» словами повинні прийти нові кадри.

ГПУ ПРОВЕРЯЕТ ПРИЧАСТНОСТЬ ДАНИЛЮКА К ПРЕСТУПЛЕНИЯМ ЯНУКОВИЧА

Спочатку мені здалося, що він належить до команди нашого головного радикала. Потім мені кинулося у вічі, що це ми вже чули не один раз, починаючи із 2014 року, коли саме з дотриманням таких підходів проводились так звані «реформи» правоохоронних органів, коли через так звані «конкурси», наприклад, набирали прокурорів та їх керівників у місцеві прокуратури, звідкіля через не тривалий час ці «нові обличчя» позвільнялись; як в 2016 році при перебуванні цього ж «патріота» на посаді Міністра уряду Порошенко останній раз із своїм найближчим оточенням «через коліно» зламали Верховну Раду і внесли зміни до нового вже Закону «Про прокуратуру», надавши можливість призначати Генеральним прокурором людину, яка не тільки не мала ніякого досвіду роботи в органах прокуратури, тобто, нове обличчя, що взагалі є неприпустимим, а і не мала навіть вищої юридичної освіти!

Ще більшим злом було внесення змін до цього Закону, які дозволили знову ж таки «новим обличчям», до чого закликає бувший Міністр уряду Порошенка, одразу, без будь-якої підготовки в Академії прокуратури і досвіду роботи в органах прокуратури, бути призначеними в прокуратури регіонів (тобто, в обласні апарати), минаючи місцеві прокуратури, де якраз і набувають досвіду молоді прокурори, а також навіть – в центральний апарат ГПУ! Не мені сьогодні пояснювати, до яких результатів привели такі ініціативи, бо наше суспільство побачило наяву.

ПРО КАДРОВІ КОНКУРСИ ПРАВООХОРОНЦІВ: ДЕМОКРАТИЧНИЙ ВІДБІР ЧИ ІМІТАЦІЯ?

Але, я в якійсь мірі можу зрозуміти «нового» члена вже команди теперішнього претендента на посаду Президента України, бо в нього дійсно є велика образа на ГПУ, яка зареєструвала відносно нього кримінальне провадження за фактом приховування майна у Великобританії. Але, причому тут весь склад конституційного органу (ГПУ), який «новоспечений» член команди В. Зеленського пропонує ліквідувати? Там же не тільки «птєнци» призначеного політика працюють.

Тому, за словами цього бувшого Міністра в демократичному уряді про невдалі реформи в правоохоронних органах, де на його (чи когось іншого думку) повинні працювати, наприклад, парихмахери, працівники торгівлі, пекарі (хоча, я всі ці професії поважаю) криється мабуть щось інше.

Тому, мені хотілося нагадати йому події осені 2014 року і обставини саме його участі в розробці Закону «Про Національне антикорупційне бюро» (чи може навіть він був відповідальний за розробку цього Закону як заступник Глави адміністрації Президента України). В один із тих днів, після голосування цього законопроекту в першому читанні, мене, як заступника Генпрокурора України, запросили на нараду до П. Порошенка з метою обговорити головні положення цього законопроекту до внесення в зал ВР на повторне голосування. У мене до цього законопроекту було багато зауважень, але звичайно, що мені не вдалося їх всі оприлюднити і винести на обговорення на цій нараді. Але, частину з них я все таки зміг сказати, зокрема, що при такій системі відбору кандидатів на посади в НАБУ воно не принесе позитивних результатів по боротьбі із корупцією у вищих ешелонах влади, так як корупційні злочини, тим більше на такому рівні вчиняються, як правило, в організованих формах, пов’язані із залученням великої кількості людей, і переводом незаконно здобутих коштів за кордон, а тому це потребує комплектування цього Бюро саме високопрофесійними кадрами, які б були здатні збирати і закріплювати докази такої діяльності. В той же час мені було відомо, що при першому голосуванні, скоріше всього, навмисно, з голосу до цього проекту Закону було внесено зміни, а саме: норму про заборону приймати на роботу в НАБУ працівників прокуратури, міліції, СБУ, які протягом останніх 5-ти років займалися боротьбою із корупцією. Тому я і заявив на нараді, що при такому підході до підбору кадрів очікувати позитивних результатів у боротьбі із корупцією у вищих ешелонах влади не слід. Не знаю, це була гра, чи дійсно Петро Олексійович цього не знав, але, він мене підтримав і запитав у нинішнього члена команди «ЗЕ», що це означає?

І той чітко відповів, що така була порада представників США, які пообіцяли, що ФБР навчить за 2-3 роки наших нових безграмотних детективів, як правильно розслідувати ці злочини. Треба надати належне: в другому читанні цей законопроект був проголосований із моїми зауваженнями, але буквально через тиждень чи місяць до цього Закону були внесені зміни, проти яких я заперечував. Реальні нинішні результати роботи (або точніше – їх відсутність) таким чином сформованих (за рахунок нових облич) антикорупційних органів наглядно показали, що це є відверто хибний шлях в розбудові нашої правоохоронної структури.

ОАСК ЗОБОВ’ЯЗАВ НАБУ ОПРИЛЮДНИТИ ДОКУМЕНТИ ПРО СПІВПРАЦЮ ІЗ ФБР

Для чого тоді виступає з подібними закликами бувший Міністр в уряді Порошенка, я не знаю, можу лише здогадуватися, але, я впевнений, що такі його меседжі не добавлять вірогідному кандидату в Президенти рейтингу, це однозначно!

Джерело

ДАНИЛЮК: РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ ПРОТИ КОЛИШНІХ ВЛАСНИКІВ ПРИВАТБАНКУ МАЙЖЕ НЕ РУХАЮТЬСЯ

18485508 432765090437116 7143097823702655490 N
Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат