22 квітень 2024, Понеділок, 14:08

ОАСК відкрив декілька проваджень за позовами до Венедіктової

5 Березня 2020г.
Венедіктова в Раді

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом голови ГО «Рада громадського контролю» Дениса Колесникова до т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірини Венедіктовою з вимогою затвердити штатний розпис ДБР відповідно до затвердженої Президентом України організаційної структури відомства та призначити всіх працівників на відповідні посади.

Про це пише Резонанс 5 березня із посиланням на ГО "Рада громадського контролю".

- Ще 5 лютого цього року Указом Президента України №41/2020 затверджено нову організаційну структуру ДБР. Але, Ірина Венедіктова не здійснила призначення всіх працівників центрального апарату ДБР та керівників Територіальних управлінь на посади відповідно до нової структури та штатного розпису. Більше того, вже 3 березня, тобто після подання позову, практично всім працівникам Центрального апарату Бюро за підписом Ірини Венедіктової були вручені повідомлення про скорочення їх посад та звільнення з роботи в Бюро з 1 квітня, - йдеться у повідомленні.

У ГО також нагадали чим це загрожує: "Внаслідок повної бездіяльності очільниці ДБР, жоден із держслужбовців Бюро, починаючи з 07лютого 2020 року, не призначений на відповідну посаду державної служби в організаційній структурі ДБР, встановлену вищевказаним Указом Президента України №41/2020, та як наслідок, працівники в силу вимог ЗУ «Про державну службу, КПК України, ЗУ «Про Державне бюро розслідувань», позбавлені можливості здійснювати свої повноваження, скільки перебувають поза межами правового поля. Ситуація кричуща, адже це стосується всіх посад державної служби в центральному апараті та територіальних управліннях, слідчих, оперативних підрозділах, підрозділах внутрішнього контролю та інших підрозділах. А саме головне, слідчі ДБР, які не призначені на посади у нову організаційну структуру ДБР, втратили з 07 лютого право здійснювати будь-які слідчі дії та ухвалювати будь-які процесуальні рішення у кримінальних провадженнях ДБР. Фактично, внаслідок бездіяльності Ірини Венедіктової діяльність ДБР де-юре заблокована. Третіми особами у позові зазначені 278 працівників ДБР Центрального апарату Бюро та керівники всіх територіальних управлінь".

СПРАВА ПРО КОРУПЦІЮ В ДБР: ФЕЙК У ЗМІ ЧИ В ЄРДР?

Крім цього ОАСК 3 березня відкрив провадження за позовом Ростислава Поповича про визнання дій т.в.о. директора ДБР Ірини Венедіктової щодо створення Конкурсної комісії з формування Ради громадського контролю при Бюро протиправними, визнання протиправним та скасування її наказу від 25.02.2020 №46 «Про затвердження персонального складу Конкурсної комісії з формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань». Оскаржуваний наказ очільниця Бюро опублікувала на своїй сторінці у ФБ в минулий вівторок.

Як інформує Резонанс, 4 березня т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова вперше прозвітувала про результати діяльності органу на засіданні Верховної Ради України.

Вона повідомила, що наразі ДБР здійснює досудове розслідування у 16 516 кримінальних провадженнях. За два місяці 2020 року слідчими Державного бюро розслідувань затримано 65 осіб, повідомлено про підозру 545 особам, до суду скеровано 425 обвинувальних актів.