ОАСК відмовився забороняти закон про мову - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

12 ноябрь 2019, Вторник, 20:01

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ОАСК відмовився забороняти закон про мову

13 мая 2019г.

Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні заяви про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

Окружний адміністративний суд Києва вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту в зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини.

У суді заявили про необґрунтованість заяви та про відсутність підстав для її задоволення.

Крім того, зазначається, що під час розгляду заяви судом було встановлено, що народними депутатами, згідно з регламентом Верховної Ради України, ініційована процедура скасування відповідного рішення парламенту.

Нагадаємо, 10 травня стало відомо, що до Окружного адмінсуду Києва надійшов позов від ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної", у якому просять заборонити голові Верховної Ради Андрію Парубію підписувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.