Об'єднуючи зусилля практиків з науковими напрацюваннями створюємо дієвий механізм для знищення корупції, - радник Авакова - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 16:22

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Об’єднуючи зусилля практиків з науковими напрацюваннями створюємо дієвий механізм для знищення корупції, — радник Авакова

15 ноября 2019г.

Наша мета – об’єднати наукові розробки і практичний досвід, щоб подолати корупцію в Україні Про це голова Громадської ради при МВС, радник Міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко заявив під час Міжнародної науково-практичної конференції «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства» 15 листопада 2019 року у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ, передає Резонанс.

- Крок за кроком, об'єднуючи зусилля практиків з науковими напрацюваннями створюємо дієвий механізм для знищення корупції, як явища, - написав радник Арсена Авакова у соцмережі Facebook.

До науково-практичного форуму, що відбувся за ініціативи Громадської ради при МВС, долучилися близько 200 учасників. Це представники Громради при МВС, Вищого антикорупційного суду, Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, Дніпропетровської ОДА, облуправлінь поліції Дніпропетровщини, Запоріжжя та Закарпаття, територіальних підрозділів ДСНС та ДМС, Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, прокуратури, громадських організацій та наукових установ Казахстану, Польщі та Литви.

Голова Громради при МВС України Мартиненко також відмітив, що корупція в Україні займає чільне місце серед проблем, які заважають країні рухатися вперед.

Проректорка університету професорка Лариса Наливайко зазначила, що корупція – чи не найнагальніша серед проблем, що непокоять суспільство й перешкоджають економічному розвитку та поступу країни.

- Сьогоднішній захід об’єднає зусилля науковців, практиків та інституцій громадянського суспільства задля створення ефективної системи протидії цьому явищу. Результатом конференції стануть рекомендації у вигляді резолюції, які, ми сподіваємося, будуть корисними і для законотворчої системи, і для державних інституцій, – зазначила Лариса Наливайко, інформує сайт МВС.

Повідомляється, що учасники конференції розглянули різні аспекти запобігання та протидії корупції, відзначили вагому роль громадянського суспільства та ЗМІ у боротьбі з цим негативним суспільним явищем.

У ході дискусії обговорювався зарубіжний досвід протидії корупції в умовах глобалізованого суспільства, особливості застосування норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також особливості застосування норм Кримінального кодексу у вітчизняній та міжнародній практиці. Зокрема, Президент фонду Академії наукових, академічних здібностей та обміну (Республіка Польща) Рафал Лізут та головний науковий співробітник Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан Талгат Маханов у своїх виступах поділилися досвідом своїх країн, які також пройшли складний шлях боротьби з корупцією.

СТАН ТА ДИНАМІКА ЗЛОВЖИВАНЬ ВЛАДОЮ АБО СЛУЖБОВИМ СТАНОВИЩЕМ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ДЕРЖАВНИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ