Охендовський Михайло Володимирович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 март 2020, Пятница, 20:38

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Охендовський Михайло Володимирович

[post-views] 0
Голова Центральної виборчої комісії України

Заслужений юрист України

 

Народився 27 жовтня 1973, Дубоссари, Республіка Молдова

Освіта

У 1997 році закінчив з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «міжнародне право».

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав у 1991 році на Норильському гірничо-металургійному комбінаті ім. Завенягіна.

З 1993 року працював у товаристві з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Проксен» на посадах референта, юриста, заступника директора.

З 2002 року — начальник правового управління, віце-президент Національної телекомпанії України.

З червня 2003 року й до призначення в лютому 2004 року членом Центральної виборчої комісії — заступник директора ТОВ «Юридична фірма «Проксен».

17 лютого 2004 року призначений на посаду члена Центральної виборчої комісії України.

8 грудня 2004 року — у зв’язку з висловленням Верховною Радою України 27 листопада 2004 року недовіри Центральній виборчій комісії повноваження членів ЦВК достроково припинені. Того ж дня М. В. Охендовський знову призначений членом ЦВК.

1 червня 2007 року — повноваження всього складу Центральної виборчої комісії припинені достроково. Того ж дня М. В. Охендовський знову призначений членом ЦВК (обраний за квотою Партії регіонів).

6 липня 2013 року обраний Головою Центральної виборчої комісії України.

Кримінальне переслідування

31 травня 2016 року інтернет-видання «Українська правда» опублікувало «чорну бухгалтерію» Партії регіонів за 6 місяців 2012 року. У документах фігурують прізвище та ініціали, що збігаються із прізвищем та ініціалами голови Центральної виборчої комісії України Михайла Володимировича Охендовського.

13 грудня 2016 антикорупційний прокурор Назар Холоднцький підписав голові ЦВК Михайлові Охендовському повідомлення про підозру. НАБУ та САП звинуватили його в отриманні готівкових коштів від представників «Партії регіонів», на закордонні відрядження та в якості оплати за неофіційні доручення вищих службових осіб в період 2007-2013 року. Сам Охендовський свою причетність до отримання готівкових коштів заперечує.

21 грудня 2016 року Соломянський райсуд Києва прийняв рішення звільнити М.Охендовського під особисте зобов’язання та не відстороняти від виконання посадових обов’язків голови ЦВК. Клопотання НАБУ та САП про прийняття запобіжного заходу у вигляді застави 1 млн 291 тис гривень суд не підтримав. Екс-міністр юстиції Олена Лукаш з цього приводу написала у Facebook: «Навіть у «відреформованому»суді, захист Охендовського зміг елегантно перетворити в … ніщо все похмурі клопотання НАБУ. Фігові листи фігових детективів спостерігала вся країна. Три дні пішло у НАБУ, щоб усвідомити глибину публічного провалу».

Плітки

Фігурує в заявах Олександра Онищенка, як організатор неправомірної його реєстрації в якості кандидата в депутати на перевиборах у ВРУ в жовтні 2014 року.

Цікаві факти

27 листопада 2004 року — М. В. Охендовському разом з чотирма іншими членами ЦВК доручено представляти інтереси Центральної виборчої комісії у Верховному Суді України в справі за скаргою довіреної особи кандидата на пост Президента України Ющенка В. А. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Катеринчука М. Д. на бездіяльність Центральної виборчої комісії, дії з встановлення результатів повторного голосування з виборів Президента України 24 листопада 2004 року та на рішення про оголошення Президентом України Віктора Януковича.

Активісти «Автомайдану» за допомогою безпілотного літального апарату зняли відео п’яти розкішних особняків під Києвом, три з яких, за їхньою інформацією, належать Віктору Медведчуку, Михайлу Охендовському і Ігорю Суркісу.

Сім`я

Одружений. Подружжя має три доньки.

Хобі

Кульова стрільба

Цитата

«Що стосується формування персонального складу ЦВК, то я вже неодноразово висловлював переконання, що застосований в 2007 році квотний принцип себе дискредитував. Ставати постійним елементом політичної практики такий принцип не повинен. Сформована на основі такого підходу ЦВК приречена бути копією самої Верховної Ради». Novostimira, 12 липня 2013 року.

Доходи

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський отримав за 2015 рік 310 тисяч гривень зарплати, має 205 тисяч гривень і 125 тисяч доларів готівкою, 43 долари на банківському рахунку.

За даними електронної декларації, голова ЦВК володіє паркомісцем площею 14,20 квадратних метра і за ціною близько 12 тисяч гривень.

Його мати, Марія, має квартиру в Києві, 54 квадратних метра, а дружина, Катерина, спільно з Оленою Архиповою володіє в селі Горенка Київської області будинком (120,16 квадратних метра).

Крім того, з цією пані Оленою, Катерина Охендовська має у володінні земельну ділянку площею 489 квадратних метра.

Також у власності дружини чиновника є будинок площею 240 квадратних метрів та земельна ділянка в 978 квадратних метра в вищезгаданому селищі, в Вишеньках на Київщині — земельну ділянку площею 839 квадратних метра і за ціною 479 тисяч гривень і нежитлове приміщення площею 34 квадратних метра в столиці, правда останнім вона орендує.

Пересувається глава ЦВК на Lexus LX 570 2008 року випуску, а його дружина користується Nissan Qashqai 2011 року випуску.

Нагороди / Відзнаки

Заслужений юрист України (25 червня 2010) — «за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм».

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (27 червня 2015) — «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rezontmp/resonance.ua/www/wp-content/themes/resonance/single-dose.php on line 180