Онищенко очікує екстрадиціъ у німецькій в'язниці - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 01:47

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Онищенко очікує екстрадиціъ у німецькій в’язниці

6 декабря 2019г.

Біглий екс-депутат Верховної Ради Олександр Онищенко за рішенням німецького суду перебуватиме у в’язниці, очікуючи рішення про екстрадицію.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Deutsche Welle. "На підставі запиту України про екстрадицію по 50-річного українця Вищим земельним судом Ольденбурга був виданий ордер на екстрадиційний арешт", - заявили в місцевій прокуратурі.

Наразі німецька сторона очікує правову позицію адвокатів екс-депутата, після чого суд буде вирішувати, чи видавати його Україні. Тривалість юридичних процедур щодо екстрадиції в прокуратурі не прогнозують.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в листопаді заявив, що в грудні О.Онищенко екстрадують з Іспанії, де він програв усі суди.

НАБУ на 16 лютого 2019 р. викликало О.Онищенка для вручення обвинувального акта за підозрою у створенні незаконної газової схеми.

За даними НАБУ, екс-депутат ВР з поплічниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн.

О.Онищенко втік з України та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук.