18 июнь 2019, Вторник, 15:59

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Павло Демчина: Артем Ситник незаконно став директором НАБУ

17 сентября 2018г.
0
Павло Демчина
Павло Демчина

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник порушив процедуру конкурсного відбору на керівну посаду в цей орган, і в подальшому тиснув на тих, хто намагався це довести. Про це під час брифінгу заявив перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина.

"Конкурс на посаду директора НАБУ. Ситник подає на конкурс податкову декларацію. Це обов'язкова умова. Декларація повинна пройти перевірку в Державній фіскальної службі. Коли він подав декларацію в комісію, комісія виявила порушення. Треба було знову переробляти і знову йти в ДФС, і отримувати рецензію на ту декларацію. У цей час ДФС вже був скасований наказ про порядок перевірки цієї декларації. А нового не було. Тобто ДФС не мала права в цей період вже цього робити. Не знаю, яким чином він отримав протиправно такий документ і подав його на комісію", - зазначив Демчина.

За його словами, подальше звернення до суду з цього приводу активістів спровокувало нову хвилю порушень з боку Ситника.

"В адміністративному суді питання не торкався Ситника як директора НАБУ. Це було питання його як фізичної особи, ще до того, як він був призначений. І в суд не приходить приватний адвокат, якого платяться гроші, а в суд приходить начальник юридичного департаменту НАБУ. І всі документи подає в суд на бланку НАБУ. Тобто починається тиск на суд", - пояснив П. Демчина.

На його думку, подальші події також були пов'язані з цим судовим процесом, зокрема, з цим він пов'язує обшуки і порушення кримінального провадження проти голови Окружного адміністративного суду м.Києва Павла Вовка, а також інших суддів, які слухали цю справу проти Ситника.

"Надалі Національним бюро по запобіганню корупції складається протокол про корупцію відносно Ситника. За те, що він використовує службове становище і замість того, щоб надіслати адвоката в судове засідання і заплатити йому зі своєї кишені, використовував особу, яка є на державній службі і свого підлеглого. Тобто чистої води адміністративний протокол", - зазначив П. Демчина.

За його словами, після цього розпочався наступний етап тиску на голову НАЗК: були порушені справи, документи на запити НАЗК з НАБУ принципово не подавалися.

Демчина привів також ряд інших прикладів, коли особисто Артем Ситник виступав джерелом правопорушень.

"Питання (незаконно отриманої в м Бровари - ред.) квартири. Воно давно вже описується. Прокуратура Київської області, відділ Ситника розслідує кримінальні провадження по низці фірм, які зі своїх рахунків наповнюють благодійний фонд. З цих грошей купується квартира, яку отримує Ситник, справа закривається. Є склад злочину чи ні? Мені здається, що є", - зазначив П. Демчина.

Він також нагадав історію "агента Катерини", яку запідозрили в недостовірному декларуванні майна і проводилися обшуки Службою безпеки.

"Цілий ряд автомобілів були у неї виявлені, і потім коментар пана Ситника, що агент Катерина не декларувала цей автомобіль, тому що вона ним не користується, це не її, це мамин. Так ось, на один з тих автомобілів виданий спеціальний талон МВС, для транспорту, який в оперативних цілях використовують співробітники правоохоронних органів. Мати "агента Катерини" не є співробітником правоохоронних органів. І цей спецталон виписаний за поданням особисто Ситника. Він не міг не знати, що цей автомобіль використовується Катериною . Знову обман", - сказав П. Демчина.

Нагадаємо, напередодні НАБУ оголосило підозру Демчині в незаконному збагаченні, зокрема, в оформленні низки прав власності на цивільну дружину. Демчина відкидає ці звинувачення, оскільки юридично встановлений факт відсутності проживання з фігуранткою справи однією сім'єю.