22 июль 2018, Воскресенье, 13:23

взятка декларация ДТП в Харькове НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Перевчити 8 тисяч суддів та змусити їх виконувати свої функції чесно – неможливо, — міністр юстиції Петренко

28 сентября 2017г.
0

Перевчити 8 тисяч суддів та змусити їх виконувати свої функції чесно – неможливо. Саме тому ми почали повне перезавантаження судової системи. Як повідомляє Резонанс, про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі програми HARD з Влащенко телеканалу ZIK.

«Не можу погодитися із тим, що судова реформа не відбувається. Україна має одну із найбільших судових систем у Європі, тому такий процес є поступовим та складним. Адже до цього часу ще не було прецедентів повного перезавантаження судової системи та апарату суддів за останніх 60 років, тобто з часів Другої світової війни», – зауважив Петренко.

Відтак, чітка позиція міністра юстиції полягає в тому, що перевчати суддів та робити поверхневі зміни системи – недостатньо.

«Україні не потрібна косметична судова реформа, і перевчити 8 тисяч суддів та змусити їх виконувати свої функції чесно – неможливо. Саме тому ми почали повне перезавантаження судової системи. Так, повністю із нуля створюється Верховний Суд, і зараз ми очікуємо, що будуть призначені перші судді після публічного конкурсу. Також мають бути перезапущені всі апеляційні та місцеві суди», – зазначив міністр юстиції.

Петренко зауважив і про те, що після введення електронної системи декларування заяви про відставки подали майже 2 тисячі суддів.

«Такі судді новій судовій системі точно не потрібно, тому вважаю, що зараз краще пройти відкритий публічний конкурс і набрати нових людей в систему, ніж намагатися люструвати старі кадри», – підсумував глава МЮУ.