Петренко Павло Дмитрович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

17 ноябрь 2019, Воскресенье, 16:17

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Петренко Павло Дмитрович

370 0
Міністр юстиції України

Член Політради партії Народний фронт.

Дата народження: 17 липня 1979, Чернівці

Освіта

Закінчив в 1996 році із золотою медаллю середню школу з поглибленим вивченням англійської мови №9 м. Чернівці.

В 2001 році закінчив з відзнакою Національний університет ім.. Ю.Фєдьковича за спеціальністю «Правознавство». Магістра права.

У 2004 році отримав диплом Української академії зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

У 2014 році отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Бізнес

Січень – грудень 2001 р. – головний юрисконсульт Державного Ощадного банку України (Київ). В цьому ж році разом з партнерами с партнерами Володимиром Гнатишиним та Сергієм Стасюком заснував в Чернівцях юридичну фірму «Justicia Service».

 2001-2005 рр. — робота на керівних посада в департаменті правового забезпечення Ощадний банк України (Київ).

2006-2010 рр. – приватна адвокатська практика. Також стає співзасновником ТОВ Заммлер Україна и ЗАТ Адвокатська компанія МЛГРУП.

Політична і громадська діяльність

З 2009 року був членом громадської організації та в подальшому політичної партії «Фронт Змін», входив до бюро партії та керував юридичним департаментом.

У листопаді 2010 року обраний депутатом Київської обласної ради, член постійної комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією.

Парламентські вибори (грудень) 2012 р. керівника юридичного департаменту Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

З грудня 2012 р. — народний депутат України 7-го скликання Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», № 52 в списку. Секретар Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.

15 червня 2013, після об’єднання «Фронту Змін» і Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», був обраний одним із заступників лідера «Батьківщини»

У березні 2014-го року склав повноваження народного депутата України, перейшовши на роботу в уряд.

З 10 вересня 2014-го року — член Політради партії Народний фронт.

Міністр юстиції в трьох Урядах: Арсенія Яценюка (27 лютого 2014 – 2 грудня 2014; 2 грудня 2014 – 14 квітня 2016 року) та Володимира Гройсмана (14 квітня 2016)

Участь у конфліктах

Травень 2013 року — участь у конфлікті Тетяни Бахтєєвої, народного депутата від «Партії регіонів», екс-голови Комітету з питань охорони здоровя та Раїси Богатирьової, тоді міністра Охорони здоров’я. Суть конфлікту – переділ сфер впливу, зв’язків та доходів від фармацевтичного бізнесу. Разом з народним депутатом від «Батьківщіни» Анатолієм Дирівим увійшов до ТСК ВРУ із розслідування зловживань в МОЗ. Виступив на стороні Т.Бахтеєвої та агітував за надання розширених повноважень Державній службі України з лікарських засобів.

Вільне трактування Павлом Петренком висновків «Венеційської комісії» щодо позитивної оцінки Закону «Про очищення влади». В результаті скандалу, Венеційська комісія чи не вперше в своїй практиці опублікувала самостійний переклад свого висновку, спростувала заяви Петренка і заявила про необхідність доопрацювання закону.

Участь у рейдерському захопленні Житомирської кондитерської фабрики «Житомирські ласощі». Саме за прямої вказівки Павла Петренко міністерство юстиції України виключило підприємство «Житомирські ласощі» з Державного реєстру юридичних осіб і самовільно «призначило» нового директора.

Плітки

Павло Петренко є противником денонсування т.з. Харківських угод з РФ. Петренко неодноразово заявляв про те, що Україна не буде денонсувати угоду з РФ по Чорноморському флоту, оскільки одноосібне підвищення ціни на газ з боку РФ дає Україні право на оскарження цих дій в міжнародних судах.

За підтримки Павла Петренка Реєстраційна служба України всупереч рішенню суду в 2015 році намагалась переоформити корпоративні права власника лотереї УНЛ на підставних осіб.

В низці ЗМІ Петренко фігурує, як організатор і власник державної системи продажу з конфіскату СЕТАМ.

Цікаві факти

З дитинства дружить з Арсенієм Яценюком та братами Максимом і Олексієм Бурбаками, з якими навчався в одній школі та університеті. Павла Петренка в політику привів саме Арсеній Яценюк.

Сім`я

Неодружений. Дітей немає.

Хобі

Шахи, карате, бокс

Цитата

«Я впевнений, що президент РФ Володимир Путін, настане такий час, буде мріяти про міжнародному кримінальному суді в Гаазі. А закінчить він набагато гірше. Як десятки диктаторів, які погано закінчили в цьому році».

Доходи

Згідно офіційної декларації має на рахунках у банках близько 1,6 млн. доларів, 84 тис євро, 870 тис. гривень. Володіє квартирою 62 м.кв., орендує квартиру 144 м.кв., Власник двох земельних ділянок, колекції картин і гравюр, а також трьох автомобілів: Фольксваген Гольф (2007), Ленд Ровер (2006), Тойота Кемрі (2013).

Нагороди

Заслужений юрист України (2015)