Поліцейська реформа триває вже 5 років, і ми ніколи не кажемо, що ми її закінчили, - Князєв - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

12 ноябрь 2019, Вторник, 02:26

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Поліцейська реформа триває вже 5 років, і ми ніколи не кажемо, що ми її закінчили, — Князєв

7 июня 2019г.
0

Керівник Національної поліції України Сергій Князєв заявив у ефірі програми «Право на владу», що поліцейська реформа – це важлива частина реформи всієї правоохоронної системи. "Поліцейська реформа триває вже 5 років, і ми ніколи не кажемо, що ми її закінчили. Мабуть, це ще довгий шлях. Поліцейська реформа – це важлива частина реформи всієї правоохоронної системи нашої держави", - цитує слова Князєва Укрінформ.

За його словами, «ми зобов’язані звітувати перед суспільством про негативні і позитивні наслідки (своєї діяльності – ред.), що призводять до збільшення довіри населення чи у якихось ситуаціях – зменшення».

«Ми розуміємо, що саме ось такі вчинки представників поліцейської спільноти (мова йде про підозрюваних у справі щодо загибелі 5 – річного хлопчика на Київщині – ред.) можуть знівелювати ті надбання, які весь 140-тисячний колектив щоденно робить, робить свою кропітку роботу. Я не вважаю, що ми взагалі не спроможні реалізувати реформу поліції. Є негідники, ми їх викорінюємо, ми їх не покриваємо», – наголосив Князєв.

Також він повідомив, що один із поліцейських, якого звинувачують у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова із Переяслава-Хмельницького на Київщині, свого часу не пройшов переатестацію і його звільнили. Проте на цій посаді його поновив суд. А потім це поліцейський тричі уникнув обов'язкового відрядження на Донбас, - інформує ТСН.

"Один із цих негідників поновився на службі в 2018 році. За моїм наказом всі поліцейські, які поновилися на службі, повинні пройти підвищення кваліфікації і вони в ротаційному порядку направляються на Схід нашої держави - у Донецьку та Луганську області. Там завжди є що робити поліцейським, достатньо роботи. Один із цих негідників чомусь уник тричі від ротаційного направлення на Схід. І саме в травні поточного місяця - останній раз, коли треба було йому в черговий раз їхати, пропонували їхати. Він приніс лікарняний на дату виїзду. До речі, видану в цій же районній лікарні, де померла дитина (дитину туди доставили пораненою, а померла вона в Києві. - ред.)", - сказав Князєв.

3 червня суддя Дмитро Костенко, який поновив на посаді поліцейського Петровця (один із звинувачений у вбивстві), отримав підвищену зарплату і право судити довічно. 2017-го цей суддя збив на авто дівчинку, уникнув покарання - покарали батька дівчинки. На запитання, чи вважає Князєв, чи реально в цій країні змінити систему правосуддя, відповів: "Так".

"Але я хочу сказати важливе. Гідність на майданах не видають. Саме це є основна відмінність. Можна отримати жетон поліцейського, пістолет, а також відповідні права, які надаються поліцейським для виконання покладених на них обов'язків. Що ми робимо постійно. Але виховати гідність - на це потрібен час. Під час переатестації, під час створення Національної поліції атестаційними комісіями було звільнено з органів внутрішніх справ 4700 працівників з формулюванням: "Не відповідає займаній посаді. Неможливо працювати в поліції". На жаль, я хочу констатувати, що трохи більше 3100 осіб поновилися в Національній поліції за рішеннями окружних адміністративних судів. До речі, також зобов'язані були виплатити за вимушений прогул компенсацію грошову. Це є закон і його треба виконувати", - сказав очільник НПУ.