Поліцейський на Дніпропетровщині погодився на 10 тис дол за закриття справи - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 13:35

Поліцейський на Дніпропетровщині погодився на 10 тис дол за закриття справи

4 февраля 2020г.

Обвинувальний акт стосовно начальника одного з відділів управління протидії наркозлочинності ГУ Нацполіції в Дніпропетровській обл. скеровано до суду. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Державного бюро розслідувань.

Правоохоронець обвинувачується у зловживанні впливом та одержанні неправомірної вигоди (ч.2 ст.369-2 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершили слідчі полтавського територіального управління ДБР.

Слідством встановлено, що начальник відділу спочатку вимагав 20 тис. дол. США від громадянина за влив на слідчого, який розслідував кримінальне провадження за фактом незаконного збуту наркотичних речовин.

Через деякий час, сума хабара зменшилася до 10 тис. дол. США. За гроші правоохоронець обіцяв допомогти уникнути кримінальної відповідальності та повернути вилучене під час обшуку майно. Поліцейського було затримано під час одержання неправомірної вигоди 24 травня 2019 р. в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала військова прокуратура дніпропетровського гарнізону Південного регіону України, оперативний супровід — дніпропетровське управління ДВБ Нацполіції України та управління СБУ у Дніпропетровській обл.