Поліція розслідує оборудку екс-посадовця дніпровської мерії - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 15:12

Поліція розслідує оборудку екс-посадовця дніпровської мерії

22 января 2020г.

Поліція та прокуратура з’ясовують причетність екс-секретаря Дніпровської міської ради В’ячеслава Мішалова до завищення цін під час встановлення у дитсадках і школах 14 теплогенераторних і котелень за 33,7 млн грн.

Про це йдеться в ухвалах Індустріального районного суду Дніпра від 13 січня, передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

За даними правоохоронців, у жовтні мер Дніпра Борис Філатов звернувся до поліції щодо можливого вчинення кримінального правопорушення посадовцями ТОВ "Майстер-Буд" та КП "Комунжилсервіс" Дніпровської міської ради.

В подальшому аудитори виявили можливу відсутність придбаного устаткування у "Майстер-Буд» ", а також відображення у документації зайвих робіт. Слідчі з’ясували, що "Майстер-Буд" за документами виконав роботи на 31 млн грн., а сума неповернутих підрядником коштів становить 1,4 млн грн.

Загальна сума завищення ціни на обладнання, придбане "Комунжилсервіс" у "Майстер-Буд", може становити 7,1 млн грн.

Також, на думку слідчих, "Майстер-Буд" зайво включив до актів виконаних робіт витрати з перевезення ґрунту на відстань до 15, 20 та 30 км, що не передбачено проектами організації будівництва теплогенераторних. Завищення витрат могло скласти 588 тис грн.

У 2016 р. "Комунжилсервіс" був підпорядкований департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради, який у свою чергу був підпорядкований секретарю міськради. Тоді цю посаду займав В.Мішалов. До 2018 р. співвласником "Майстер-Буд" був його батько Дмитро Мішалов.

Слідчі вбачають ознаки корупції в діях В.Мішалова, оскільки є прямий зв`язок між ним та "Майстер-буд". Крім того В.Мішалов міг впливати на рішення на користь пов`язаних з ним фірм.

Слідчі звернулися до суду з клопотанням надати їм доступ до інформації операторів мобільного зв`язку, номерами яких В’ячеслав Мішалов користувався, спілкуючись із посадовцями міськради, підпорядкованих підрозділів, підрядниками та іншими особами. Суд клопотання задовольнив.