26 березень 2024, Вівторок, 15:10

Поліція завершила розслідування вимагання у в.о. держсекретаря Мінекології Олени Гаврилюк 100 тис дол

28 Березня 2020г.
Dvb2

Головним слідчим управлінням Національної поліції України закінчено проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритого на початку березня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального Кодексу України.

Про це Резонансу повідомили 28 березня у Департаменті комунікацій у МВС України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що навесні минулого року група осіб, діючи за попередньою злочинною змовою, видаючи себе за працівників Адміністрації президента України та Служби безпеки України, пред’явили виконуючій обов’язків державного секретаря Міністерства екології та природніх ресурсів України незаконну вимогу передачі грошей в сумі 100 тис дол, поєднану з погрозою розголошення відомостей, які остання бажає зберегти в таємниці.

У травні минулого року під безпосереднього отримання коштів злочинців було затримано, у подальшому їм оголошено підозру в учиненні зазначеного злочину.

Наприкінці березня 2020 року досудове розслідування було закінчено. Після ознайомлення підозрюваних із матеріалими справи, вони будуть направлені до суду.

Як нагадує Резонанс, торік у ГПУ повідомили, що "викрито групу осіб, які, прикриваючись діяльністю громадської організації «Стоп корупції», вимагали та отримали у виконувача обов’язків Державного секретаря Міністерства екології та природних ресурсів України грошові кошти в сумі 100 тис доларів США за припинення навмисно організованих ними низки акцій протестів з вимогою звільнити з посади зазначеного службовця, численних звернень до правоохоронних органів щодо розслідування нібито вчинених службових злочинів".

Також повідомлялось, що затримання двох організаторів злочину. Їм інкримінували дії, передбачені ч. 2 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

- Під час документування оперативники ДВБ НПУ встановили, що до злочинних дій причетні двоє осіб – 41 та 45-річні мешканці Львова. Аферисти, пересувалися на автомобілі еліт-класу і представлялись співробітниками спеціалізованих правоохоронних органів. Крім того, отримано докази причетності до дій львів’ян колишнього начальника управління персоналом структури, в якій наразі працює заявник, та кількох членів однієї з громадських організацій, яка «спеціалізується» на замовних протестних акціях, з метою психологічного тиску на потрібний «об’єкт», - додали у Національній поліції України.

У свою чергу команда ГО "Стоп корупції" розповіла, що у рамках громадської приймальні до них звертались громадяни, які повідомили факти порушень в діяльності згаданої чиновниці Мінекології. Команда проекту перевірила надану інформацію, - йдеться на сайті ГО.

Зокрема активісти встановили, що в.о. держсекретаря міністерства Олена Гаврилюк "свідомо, з корисливих мотивів задля особистого збагачення, зловживаючи посадовими повноваженнями, шляхом постановки підпису на фінансових документах встановила собі особисто необґрунтовано завищену надбавку у розмірі 70% до посадового окладу. Зазначену надбавку Гаврилюк О.С. влаштувала собі особисто підписаним Наказом Мінприроди від 24 липня 2018 року №253-О "Про встановлення надбавок працівниками апарату Мінприроди", тим самим Гаврилюк використала посадове повноваження у власних корисливих цілях і порушила ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції. При цьому іншим працівникам Міністерства встановлена надбавка до 30 % посадового окладу. Викладене необґрунтоване встановлення секретарем завищеної надбавки становить прямі збитки Державному бюджету України".

Окрім того, активістам проекту "стало відомо про сумнівні призначення та звільнення працівників у відомстві з боку Гаврилюк. "Були зафіксовані факти використання службового становища для отримання неправомірної вигоди, а також в інтересах третіх осіб, шляхом заміни офіційної документації, що свідчить про наявність в діях державного секретаря Гаврилюк О.С. ознак складів злочинів, передбачених ст. 364, ст. 365, ст. 367 КК України", – додають стопкорівці.

Після з'ясування усіх фактів у ГО "Стоп корупції" підготували та подали колективне звернення до компетентних органів, зокрема у НАБУ, щоб правоохоронці перевірили усі можливі порушення.

"Також ми провели акцію протесту під Кабміном, щоб урядовці на чолі з прем'єром звернули увагу на ситуацію у відомстві та провели відповідну перевірку діяльності чиновниці Міністерства екології та природних ресурсів України", – зазначають представники "Стоп корупції".

Щодо ситуації із затриманням активіста, який назвався представником ГО "Стоп корупції", у проекті висловили "обурення спробою нахабної маніпуляції авторитетом та репутацією організації". "Ми протягом чотирьох років викриваємо корупційні схеми з боку топ-чиновників та посадовців місцевого рівня. На нашому рахунку – заблоковані точки незаконного видобутку піску, припинене нелегальне будівництво, оприлюднені джерела незаконного збагачення суддів та багато інших резонансних розслідувань. І ми розцінюємо спроби прикриватись нашою організацією як визнання нашої популярності. Розбіжності лише в тому, що ми виступаємо на боці закону та правди. Дякуємо правоохоронним органам, що оперативно розібрались в ситуації, не допустили можливих маніпуляцій та вжили відповідні заходи реагування", – додали у ГО "Стоп корупції".

ВІД ПОСАДОВЦЯ МІНЕКОЛОГІЇ ВИМАГАЛИ 100 ТИС ДОЛ ЗА ПРИПИНЕННЯ ОРГАНІЗОВАНИХ АКЦІЙ ПРОТЕСТУ

Як пише Резонанс 28 лютого 2018 року Кабінет міністрів поклав виконання обов’язків держсекретаря міністерства на начальника управління експертної роботи та організаційно-аналітичного забезпечення (секретаріат) Мінекології Олену Гаврилюк.