21 квітень 2024, Неділя, 02:23

Полювання на свідка у справі Насірова

29 Березня 2017г.
111

Микола Кузьменко, для Резонансу

Чим для українського правосуддя стане справа усунутого з посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова – першою великою перемогою закону або черговим фіаско відносно ще одного члена могутньої нової «Сім’ї»? Для перемоги є нібито і воля антикорупційних органів і матеріалів про злочинну діяльність головного фіскала країни. Одним із свідків, якого вже допитали в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), став колишній очільник Рівненської митниці ДФС Олег Вавровський. Щоправда, починаючи з його незаконного звільнення з посади, йому довелося пережити чимало утисків та цькування: нова влада в цьому сенсі нічим не відрізняється від попередньої, злочинної.

Отримавши посаду голови ДФС Роман Насіров одразу почав встановлювати свої правила: який підрозділ податкової та митниці скільки має сплатити «відкатів» і які схеми має використовувати. Точнісінько як було за Януковича та раніше. Багато хто, а не один лише Вавровський відмовлялися займатися тим проти чого стояв Майдан.

Полювання на свідка-1

 

У коментарі Резонансу Вавровський заявив, що про відновлення старих правил гри керівництво ДФС говорити зовсім не соромилося: «Мені були поставлені певні умови з приводу моєї службової діяльності. Це стосувалось поширення певних схем і, зрозуміло, що йшлося про «відкати». На що я сказав, що після Революції гідності я не готовий до цього. Нібито ж усе, що було за Януковича, пішло разом з Януковичем. Але у відповідь було сказано, що Майдан пройшов, а все залишилося те саме».

На Вавровського почався шалений тиск з вимогою звільнити місце для зручного керівника. До речі, виховні «співбесіди» з непокірними проводив… кум колишнього начальника Державної митної служби, скандально відомого Ігоря Калетніка – такий собі Геннадій Романенко. Показова деталь: це той самий Калетнік під час Майдану розмитнював «спецзасоби» з Росії, з яких вбивали «Небесну сотню». А пан Романенко не лише кум, а й права рука Калетніка. А згодом – і Насірова.

Отже, спочатку Олегові Вавровському пропонували мир – піти тихенько з посади начальника ДФС в Рівненській області на посаду заступника начальник ДФС трьох західних областей (на вибір). Той відмовився і від застосування злочинних схем і від капітуляції. Тоді почалися справжні репресії: фальшування кримінальних справ, поливання брудом у ЗМІ і в результаті його з посади звільнили.

Суди визнали неправомірність звільнення пана Вавровського, той має на руках виконавчий лист про поновлення на посаді, але в нашій правовій держави рішення судів мало кого цікавлять.

Навіть порушення кримінального провадження за невиконання рішення суду не надто лякає колишніх керівників Вавровського – мабуть сподіваються зам’яти справу.

А от щодо Вавровського розгорнули справжню кампанію з морального знищення, а ще краще для них аби він опинився за гратами. Ось лише кілька прикладів того, як приборкують тих, хто заважає. В далекому 2013 році тоді ще інспектор митниці Вавровський не донарахував якійсь фірмі суму митного платежу. В такому разі держава має три роки для того, щоб виставити податкове повідомлення в разі помилки. Всі строки давно минули, але безпідставне кримінальне провадження за цим фактом проти Олега Вавровського відкрили. Його адвокати вважають, що для закриття справи достатньо аби вона просто потрапила до принципового судді, коли вже принципових слідчих не знайшлося. До речі, перед призначенням керівником всю діяльність Вавровського ретельно вивчали, він пройшов і процес люстрації, то як могли тоді не помітити такого «страшного злочину»?

І якщо попередня «справа» хоч за формальними ознаками схожа на більш-менш серйозну, то наступна під умовною назвою «два відра бензину», що називається, на голову не налазить. Отже, копаючи де тільки можна з метою нарити компромат на Вавровського правоохоронці знайшли нібито витрати на бензин для його службового автомобіля в той час, коли той був у відпустці. У відділі кадрів перевіряльники з Києва виявили шляхові листи, згідно яких він нібито користувався службовим авто. Як він міг це робити, перебуваючи в санаторії?! Нікого це не цікавило.

IMG-20170328-WA0001

 

 

Ось, що розповів Вавровський: «Я до шляхових листів взагалі не маю ніякого відношення, але на шляхових листах по інерції пишуть, що машина виділяється в розпорядження начальника митниці. Вони беруть водія, який пройшов Афганістан (немолодий вже чоловік, має контузію) і кажуть: пиши пояснення, кого ти возив в лютому місяці. Це вони у нього питають в серпні місяці. Через півроку. Кого ти возив?.. Ну він собі без задньої думки каже: я возив керівника митниці. Як його прізвище? Він без задньої думки каже: Вавровський. От і пиши. Він пише». І чергова «гучна справа» готова! А тепер уявіть собі: «збитків» нібито завдано на трохи більше 1400 гривень, а експертиз та відряджень цілого десанту правоохоронців до Рівного вже відбулося на суму в десятки разів більшу, за нібито втрачену з вини Вавровського. І хоча ніщо не заважає перевірити, що в ті дати той дійсно був у санаторії, а його особистий автомобіль був там на платній стоянці.

Як за Януковича, а до того за Кучми обласна влада використовує адмінресурс для поливання брудом такого незручного фіскала – місцева преса отримує так звані «темники», де новоявлені (чи старі?) цензори прописують як саме треба паплюжити імідж непокірного Вавровського.

За тими самими «темниками» влаштували фактично розправу над літнім батьком нашого героя – до оселі військового пенсіонера прийшли з обшуком. Розповідає Олег Вавровський: «Вони спитали батька: чи є нього гроші? Батько мій офіцер, він: так, каже, у мене є заощадження. І виніс їм показав – там близько 20 тисяч доларів було. Але вони розклали їх для картинки, переписали і сказали, що це хабарні гроші Вавровського Олега Анатолійовича. Ну і в пресу все це запустили. Тому ми приїхали з батьком в Шевченківський суд Києва, той гроші повернув, тому що батько довів документально – це його заощадження».

Ось на що витрачаються зусилля правоохоронців, ніби на тій же Рівненщині немає проблем з незаконним видобутком та контрабандою бурштину, ніби під час війни не горять військові склади, а в центрі серед білого дня не вбивають ключових свідків у справі Януковича.

ГПУ ВЗЯЛАСЬ ЗА МАХИНАЦИИ НА ТАМОЖНЕ

До речі, про поновлення старих схем: через рівненську митницю тепер знову, як і колись, за «сірими схемами» завозять кузови елітних автомобілів. Але правоохоронців, схоже, це не турбує...

Окремо слід сказати про те, наскільки «серйозно» колишні колеги нашого героя підійшли до справи про так званий «хабар» (заощадження батька Вавровсокого). Ось показовий момент під час суду, про який розповів Олег Вавровський: «Коли йшло засідання суду і суддя спитала у працівника ДФС: Ви скажіть, ну доведіть, що ці гроші хабарні, як ви тут пишете. Там дівчина була від ДФС, каже: ви знаєте, я зі справою не знайома, мені сказали піти в суд і все. Тому я, каже, нічого не доведу». Коментарі зайві.

Постанова ВАСУ

 

Снимок экрана 2017-03-29 в 08.33.48Снимок экрана 2017-03-29 в 08.40.57

 

Адвокат Олега Вавровського, Микола Ореховський разом зі своїм клієнтом очікують його поновлення на роботі. За словами захисника, «рішення суду набрало законної сили і є остаточним. Воно спростувало всі ці результати перевірок і звинувачень проти Олега Анатолійовича. Тепер людина поновлюється на посаді і ми будемо, звичайно, ініціювати перевірки доцільності появи кримінального звинувачення за ці два відра бензину? Яка була доцільність задіювати колосальний ресурс центрального апарату ДФС, органів прокуратури кількох областей?! Яка була доцільність проведення негласних слідчих дій, прослуховування телефонів? Яка була доцільність у порушенні конституційних прав і проникненні на підставі ухвал суду до житла батьків для обшуку? Будемо звертатися, зокрема, до Генеральної інспекції ГПУ. Генпрокуратура має перевірити законність дій прокурорів та податківців».

«КИДОК» ПО-ОДЕССКИ: ВМЕСТО «ОТКРЫТОЙ ТАМОЖНИ» — РАЗБИТОЕ КОРЫТО

Дивна річ: рішення Вищого адміністративного суду про поновлення Вавровського на посаді є, а власне поновлення немає.

Снимок экрана 2017-03-29 в 07.57.42

Є рішення суду про спростування недостовірної інформації в місцевій пресі за "темниками" обласної влади, так тепер цей замовний бруд з’являється у відомих Інтернет-виданнях. Шевченківський суд Києва повернув вилучені в батька Вавровського гроші, адже ДФС не змогла довести, що це хабар, навіть жодного аргументу не надали, а от батько довів походження своїх заощаджень – і от після цього вся та сама брехня, але вже помножена на відчай опонентів Вавровського подається у відверто замовних матеріалах.

До речі, після обшуку в помешканні Вавровського-старшого зникли золоті прикраси батьків та 17 тисяч гривень, так от син так і не зміг вмовити батька написати заяву про злочин, адже той за руку крадіїв не схопив. От якби ж то наші правоохоронці мали хоча б частку такого ж благородства та правосвідомості. Та судячи з усього відсторонення з посади та кримінальне переслідування Романа Насірова не спростить життя тим, кого той вважає опонентами. А тепер ще й особистими ворогами, адже Вавровський свідчить проти нього в САП.

Тож замість виконання рішень судів Вавроський та його адвокат чекають на нові і більш жорсткі атаки поплічників Насірова. Резонанс стежитиме за подальшим розвитком цієї історії.

P.S. Звичайно, що за роботою усієї митниці не вслідкуєш і над кожним наглядача не поставиш. Однак, Олег Вавровський, як керівник Рівненської митниці свого часу підписав меморандум про співпрацю з громадською ініціативою «Форум сприяння митній справі та інвестицій Рівненщини», що посилило громадський контроль. Прозоріша діяльність митниці під його керівництвом призвела до значного збільшення надходжень у бюджет. Статистику не обдуриш, і позитивні показники роботи митниці за часів Вавровському констатує навіть ДФС у відповідях на адвокатські запити.