26 июнь 2019, Среда, 03:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Працівників Лук‘янівського СІЗО підозрюють у посібництві масовим заворушенням «торнадівців»

23 августа 2018г.

Військова прокуратура у справі щодо бунту торнадівців у СІЗО здійснила перші повідомлення про підозру. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на речника Генпрокуратури Андрія Лисенка.

За результатами досудового розслідування прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України повідомлено про підозру екс - командиру роти «Торнадо», який є організатором вчинення злочинів, та 3 екс - бійцям вказаної роти - членам організованої групи у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294, ч 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345, ст. 348, ч. 1 ст. 263 КК України.

Крім цього, повідомлено про підозру 2 співробітникам державної установи «Київський слідчий ізолятор» - пособникам організованої групи у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345 КК України.

У ході слідства встановлено, що організована група з числа ув’язнених «торнадівців», за посібництва працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор», вчинили тяжкі та особливо тяжкий злочини, що виразилося у вчиненні масових заворушень, що супроводжувались підпалами, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя; у вчиненні опору працівникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків; у вчиненні погроз вбивством, насильством щодо працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків, а також у зберіганні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Злочинні дії окремих членів організованої групи та її організатора додатково кваліфіковано як дії, спрямовані на вчинення замаху на вбивство працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків.

Зазначені підозрювані з числа колишніх командира та бійців роти «Торнадо» утримуються під вартою на підставі винесеного судом обвинувального вироку в іншому кримінальному провадженні.

Стосовно підозрюваних працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор» за клопотання прокурора слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На даний час досудове розслідування триває з метою встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення зазначених кримінальних правопорушень.

МІН’ЮСТ ЗАЧИЩАЄ ПЕНІТЕНЦІАРНУ СИСТЕМУ