Президент перевів до столичного суду суддю–корупціонерку - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 июль 2020, Понедельник, 05:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Президент перевів до столичного суду суддю–корупціонерку

3 сентября 2018г.

Тиждень тому Президент України своїм Указом перевів до Солом'янського районного суду міста Києва суддю Шахтарського міськрайонного суду Донецької області Ганну Сергієнко.

А вже 31 серпня 2018 року НАЗК затвердило результати перевірки її декларації, за результатами якої було виявлено ознаки правопорушення, передбаченого статтею 336-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Перевірку декларації судді було розпочато 13 березня 2018 року.

Але незважаючи на це,  Ганна Сергієнко вдало пройшла всі етапи процедури переведення як у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, очолюваної людиною Президента Сергієм Козьяковим, так і у Вищій раді правосуддя, яку так само очолює людина П.Порошенка Ігор Бенедисюк.

Не звернули увагу щодо необхідності зупинення розгляду питання про переведення судді до завершення повної перевірки її декларацій ані доповідач у ВРП П.Гречковській, ані куратор судової реформи «по-новому», заступник Глави АП Олексій Філатов.

Яскравий випадок відсутності координації між пропрезидентськими органами, коли «ліва рука не знає, що робить права».

Питання щодо порушення кримінального провадження щодо Сергієнко Г. по факту декларування недостовірної інформації вирішуватиме Національне антикорупційне бюро України, що  є підставою для відводу судді під час розгляду клопотань НАБ.

Ганна Сергієнко була призначена була призначена на посаду судді Шахтарського міськрайонного суду

Донецької області Указом Президента Януковича від 17 січня 2014 року № 13/2014. В грудні 2016 року - переведена шляхом відрядження на роботу на посаді судді Солом'янського районного суду міста Києва строком на шість місяців.

В 2016 році Г. Сергієнко придбала квартиру в Києві площею 106.6 м2 вартістю 2 мільйони 448 тисяч гривень, сума задекларованих готівкових коштів у 2017 році становить 45 000 USD та 1750 євро.