19 квітень 2024, П'ятниця, 00:37

Про «судові реформи» та посольство США

31 Липня 2017г.
Usa 12

Посольство США в Україні після розгляду кандидатур, що балотуються до Верховного Суду (до Верховного Суду не США, а України!), у своєму Twitter поставило завдання перед Вищою радою правосуддя: «Ряд сильних кандидатів потрапили до складу Верховного Суду, але все ж доброчесність багатьох з них викликає сумніви. Вища Рада правосуддя повинна окремо переглянути кожну кандидатуру».

Я ось думаю, який би ґвалт вчинили професійні «громадські активісти», якби щось подібне заявило б посольство, наприклад, Російської Федерації. Напевно, і МЗС України в такому разі виступило б з нотою протесту, зазначивши, що подібні вказівки іноземних посольств державним органам країни перебування не тільки несумісні зі статусом дипломатичної установи, але й свідчать про те, що посольство розглядає Україну як колонію. Але те, що не можна посольству Російської Федерації, вважається нормою для посольства Сполучених Штатів.

США НЕ ВЕРЯТ В ДОБРОПОРЯДОЧНОСТЬ КАНДИДАТОВ В ВСУ

Процес безперервного реформування українського судочинства триває вже 18 років і становить собою, насправді, перманентний перерозподіл грошових потоків на ринку замовних судових рішень. Але якщо раніше за ці потоки скубались лише акціонери судової влади з числа аборигенів, то останнім часом активним гравцем на цьому ринку виступає посольство США. Причому, апетит приходить під час їжі: якщо попередній посол Джеффрі Пайєтт лише давав вказівки Адміністрації Президента України, кого саме з фігурантів конкретного кримінального провадження треба затримувати, який кому слід обрати запобіжний захід і яким має бути наступний вирок суду, то нинішній посол  вже претендує на квоту посольства в складі Верховного Суду (не США, а України), оцінює кандидатів у судді – доброчесні вони чи не дуже, і роздає вказівки Вищій раді правосуддя.

А я ось собі думаю: через скільки б годин після подібної заяви з США був би висланий посол України в Сполучених Штатах? – Втім, в українському посольству нікому і на думку не спало б робити подібні заяви, бо дипломатичне представництво виконує лише одну функцію – представляє уряд своєї держави в країні перебування.

ПОСОЛЬСТВО США ЗРИВАЄ КОНКУРС ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ?!

Тому можу запропонувати дуже простий критерій того, чи мають відношення якісь «судові реформи» до справжнього реформування українського судочинства й перетворення його на судову гілку влади: якщо перед початком реформ з України буде висланий американський посол, то реформи справжні, а якщо ні – то має місце лише імітація реформ і боротьба за гроші, що обертаються на ринку замовних судових рішень.

Джерело

Бойко фото
Володимир Бойко Журналіст