Про захист Олександра Вілкула та справи Майдану - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

22 октябрь 2019, Вторник, 00:14

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Про захист Олександра Вілкула та справи Майдану

9 октября 2018г.
0

Я чудово розумів, коли давав згоду на захист інтересів народного депутат О. Вілкула на засіданні Регламентного Комітету ВР, де розглядали подання Генпрокуратури про дачу згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності, що це викличе невдоволення, перш за все, з боку ГПУ і інших провладних сил як відкритих, так і завуальованих, які із задоволенням хотіли б використовувати правоохоронні органи в боротьбі за владу. Так, в принципі, і сталося.

Поясню для всіх моїх читачів, що на сьогодні я є адвокатом, який має право надавати правову допомогу будь-кому, у нас всі рівні перед законом, що провладні, що опозиційні політики, без різниці які я особисто сповідаю політичні погляди!

Нагадую для декого, хто вже забув, що точно так ж я і вчиняв в 2010-2014 роках, коли панував режим Януковича і коли переслідували опозиційних політиків , в т.ч. Ю.Луценка Ю. Тимошенко. Я не знаю, чим тоді займався нинішній помічник Генпрокурора О. Черевко, але йому та його «однодумцям» у Фейсбуці не вдалося мене «присоромити» за моє рішення про вступ у справу О. Вілкула, доводи ГПУ проти якого мене не переконали в його винуватості. Навпаки.

Мені не потрібно було показувати фотознімки із зображеннями тітушок в Дніпропетровську, в Києві чи Харкові, чи тим більше, тіла загиблих на Майдані, я їх надивився достатньо протягом перших 4-х місяців після Революції гідності, коли відповідав за діяльність ГСУ, яке займалось розслідуванням подій в передмісті столиці (звернуть на це увагу) і тому, вибачте,не потрібно сьогодні перекладати відповідальність за не розкриття всіх злочинів, вчинених при владі Януковича, в т.ч. і в Дніпропетровську, «з хворої голови на здорову».

Перш за все мене двічі навмисно усували з ділянки роботи в ГПУ по організації розслідувань злочинів на Майдані попередники нинішнього Генпрокурора, а другий раз в березні 2015 року – примусили подати рапорт на звільнення з органів прокуратури взагалі! Але, після цього Генпрокуратура ні на крок не просунулася вперед по розслідуванню злочинів на Майдані!

По-друге, я і сьогодні вважаю, що за організацією побиття мітингувальників що в Дніпрі, що в Києві, що в Харкові повинні понести покарання всі як виконавці, так і організатори цих злочинів, але, підкреслюю, лише при доведеності їх вини у встановленому законом порядку. Не можна підміняти навіть благі наміри відвертим беззаконням та тим більше – фальсифікацією доказів вини.

По-третє, що хочу сказати. Я дуже жалкую, що після Революції гідності, яка розпочалася саме у зв’язку із відмовою уряду Януковича підписати Угоду про асоціацію із Євросоюзом, нинішній владі, нашим так званим «друзям», донорам і «партнерам», їхнім «грантоїдам» вдалося суспільству нав’язати такий шкідливий світогляд про те, що якщо відносно якоїсь людини зареєстрували провадження в ЄРДР, або якщо йому висунули підозру у вчиненні будь-якого злочину, чи провели у нього обшуки, а тим більше, коли на його майно наклали з дозволу суду арешт коли відносно народного депутата направили подання до ВР про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а тим більше, коли Генпрокурор чи Директор НАБУ в своєму інтерв’ю когось звинуватив у вчиненні злочину, це вже означає, що така людина однозначно і без будь-яких сумнівів винна у вчиненні цього злочину! Такий же приблизно, ефект мають і, в основному, бездоказові заяви «грантоїдів» та більшості журналістів-розслідувачів.

Тобто, принцип верховенства права і презумпція невинуватості сьогодні в нашому суспільстві не діє! Незрозуміло, то для чого ми «потрясали повітря» заявами про вступ до Євросоюзу, коли там діють зовсім інші принципи і відношення до прав та свобод людей?!

І насамкінець. Хіба не про заангажованість помічника Генпрокуроа і його «фейсбучних друзів» свідчить їх претензія до мене про «захист» найближчих друзів Януковича і Портнова, якщо саме проти мене , а не останніх трьох Генпрокурорів та їх заступників, відповідальних за ствн розслідування злочинів на Майдані позивається в Бельгійський суд головний юрист Януковича.

І ще щодо маніпулятивних заяв явно зацікавлених осіб, в т.ч. радника Юрія Віталійовича, з приводу моєї причетності до «розвалу» справи про розгін Дніпропетровського євромайдану.

Шановні дописувачі, не заводьте суспільство в оману, бо я, будучи заступником Генерального прокурора України, не відповідав за організацію розслідування цієї справи, справу розслідував конкретний слідчий, а здійснював процесуальне керівництво конкретний прокурор, які підпорядковувались прокурору Дніпропетровської області.

Якщо дотримуватись такої позиції, то так само можна звинуватити і Юрія Віталійовича, що саме він явно незаконно зібрав докази проти народного депутата Вілкула О.Ю., хоча цим займався і керував провадженням процесуальний керівник – прокурор із прокуратури Дніпровської області. Такі звинувачення не є об’єктивними.

Професія адвоката зобов’язує захищати конституційні права та законні інтереси будь-кого із громадян. Я також розумію, що більшість людей, які можуть писати подібні пости або вони далекі від права та від стандартів надання правової допомоги, або це є замовні дописувачі, тому всім пояснюю, що ототожнювати адвоката з клієнтом не припустимо!

А тепер самі подумайте, кому це вигідно і хто які цілі переслідує, закидаючи мені подібні «звинувачення».

Джерело

«СПРАВИ МАЙДАНУ»: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАВЕРШЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат