12 квітень 2024, П'ятниця, 16:33

Прокуратура хоче відсудити землю під маєтком Медведчука

21 Січня 2020г.
Медведчук

Господарський суд Київської обл. розглядатиме позов прокурора області про витребування 34,6 га землі на березі річки Стугна, де розташований маєток депутата Верховної Ради, екс-голови президентської адміністрації Віктора Медведчука.

Про це повідомляє видання Судовий репортер із посиланням на ухвалу від 3 січня, передає Резонанс. Підготовче засідання призначено на 3 лютого.

Прокурор посилається на порушення київською обласною державною адміністрації та Обухівською районною державною адміністрацією законодавчих вимог під час надання у користування та продажу окремими ділянками єдиного масиву земель лісового фонду площею понад 10 га, а відтак і незаконне вибуття цієї землі із власності держави поза волею розпорядника – Кабінету міністрів України.

Вартість спірних ділянок прокурор порахував, взявши відомості про грошову оцінку 1 га земель багаторічних насаджень по Київській області з інтернет-порталу Головного управління Держгеокадастру у Київській обл., і визначив як 1,48 млн грн.

Справа надійшла до суду ще в листопаді минулого року. Але з ухвали від 9 грудня 2019 р. видно, що суд з першого разу не прийняв позов прокурора, виявивши недоліки.

Крім того, прокурор просив для забезпечення позову арештувати земельні ділянки у зв’язку з ризиком відчуження. Ще в березні 2019 р. активісти виявили у закритій ріелторській групі оголошення про продаж маєтку В.Медведчука за понад 360 млн грн.

Але суд в арешті землі відмовив, оскільки не побачив доказів того, що землю справді можуть продати. Маєток розташований у м.Українка, за 40 км від Києва, де річка Стугна впадає у Дніпро. На території маєтку є причал, вертолітний майданчик, гостьовий будинок площею 200 м2 та басейн.

Ділянкою площею 24,4 га володіє ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-Тур", власницею якої є Оксана Марченко, дружина В.Медведчука. Ще 10,2 га записано на ТОВ "КУА "Мтір Ессет Менеджмент", власниками якої є значаться низка кіпрських компаній.

Загальна позовна давність становить 3 роки. А з моменту продажу землі під маєток Медведчука пройшло 15 років. У такому випадку прокуратура має доводити поважність пропуску позовної давності. Наприклад, переконувати суд, що раніше їй не було відомо про приватизацію земельних ділянок.