28 березень 2024, Четвер, 15:48

Прокурор ГПУ Кулик підтвердив заяву Резонансу від 2016 року про тиск на слідство. І назвав прізвища

12 Квітня 2019г.
88

Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України Костянтин Кулик заявив, що в адміністрації президента його постійно «збивали», коли вони підходили до справи Курченко і продажу цьому олігарху холдингу Бориса Ложкіна «УМХ». Про це він заявив у ток-шоу «Право на владу» на «1+1» за участю Петра Порошенка, - передає УНІАН.

Команди, за словами Кулика, йшли від генпрокурора Юрія Луценка та його заступника Євгена Єніна, а також з адміністрації президента.

Крім того Кулик заявив, що Порошенко двічі "м’яко впливав" на перебіг розслідувань у кримінальних проваджень його справи – Тимонькіна та Саакашвілі, а також кілька разів нібито було втручання з "посиланням" на чинного президента.

Вперше про тиск на слідство у справі злочинної організації Януковича-Курченка щодо епізоду про продаж медіахолдингу UMH прокурор Костянтин Кулик заявив Резонансу у серпні 2016 року:

Костянтин Кулик: Щодо Бугая, то серед основних завдань його юридичного підрозділу було винаходження способів вирішення завдань Курченка із придбання тих чи інших активів, використовуючи колізії норм права та різного роду фальсифікації. Як приклад, супроводження угоди купівлі-продажу «Українського медіахолдингу».

Резонанс: Невже є окремий епізод щодо договору по UMH?

Костянтин Кулик: Був. Але напередодні передачі Генеральним прокурором матеріалів провадження з ГСУ ГПУ до Головної військової прокуратури, коли вже було прийнято рішення і оформлювались відповідні папери, цей епізод закрили. Це безглузде, але досить показове рішення. Я не хочу передчасно озвучувати прізвища осіб, які таке рішення прийняли. З цього приводу я подав рапорт Генеральному прокурору про необхідність службової перевірки. Почекаємо результатів. Поки що обставини тих подій продовжуємо розслідувати у межах іншого епізоду".

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?

Як повідомляв Резонанс 29 березня 2019 року, заступник керівника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України та очільник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик заявив, що колишні і нинішні високопосадовці, а також нардепи є фігурантами так званої справи Сергія Курченка. Відповідну заяву представника ГПУ було зачитано в ефірі програми "Право на владу". Зокрема він зазначив, щоб направити справу Курченка до суду, необхідно прийняти процесуальні рішення і щодо його співучасників: екс-керівника адміністрації президента Бориса Ложкіна, нардепа від БПП Григорія Шверка, чинного заступнику глави АП Олексія Філатова, екс-керівник НБУ Валерії Гонтарєвої, співвласника інвесткомпанії ICU Костянтина Стеценка, екс-міністра екології Миколи Злочевського та інші

"З них до сьогоднішнього дня поза офіційними підозрами залишалися громадяни Ложкін, Філатов, Шверк, Гонтарєва, Стеценко і Злочевський. Стверджую, що без оголошення їм офіційних підозр неможливо було закінчити кримінальну справу стосовно Сергія Курченка. 96 підозр з 98, фігурують у цьому масштабному розслідуванні, підписував особисто я. Ці документи як вручали особисто, так і відправляли підозрюваним поштою. Чому не викликали цих фігурантів у ГПУ для вручення підозри повістками, а пішли шляхом надсилання документів поштою? – відповідь очевидна для громадян України. На жаль, в нашій країні є каста "недоторканних", -  заявив Кулик.

ПРОКУРОР ГПУ КУЛИК ВЗЯВСЯ ЗА КАСТУ «НЕДОТОРКАННИХ»

Раніше екс-перший заступник Генерального прокурора Микола Голомша, який 2014 року курував розслідування справи Курченка, у коментарі Резонансу стверджував: "Ми досить активно проводили слідчі дії. Мені доповідали різну інформацію, зокрема, попереджали, що керівників групи відсторонять від слідства, бо ми аж занадто активно взялися за «младоолігарха» та його оточення. І саме так сталось. Спочатку усунули мене, а потім відсторонили і Костянтина Кулика … І саме у час, коли йому повернули цю справу, якась невидима рука повпливала на появу компромату щодо нього. Упевнений, що детективи НАБУ не були у сговорі з олігархами та політиканами, їм технологічно «підкинули» інформацію, а вони - зреагували за принципом «де немає співця - послухаєш і горобця».

СУД ПОВЕРНУВ ПРОКУРОРА КУЛИКА ДО СПРАВИ КУРЧЕНКА