15 квітень 2024, Понеділок, 14:08

Прокурора запідозрили в організації завідомо незаконного затримання

19 Лютого 2020г.
Ahr0chm6ly9ty3vzzxjjb250zw50lmnvbs9izmeyyjy1ymm4yjnjmzkxztcxmtdlzjkzl2ltywdlcy9kmdqzngviyi01owrmltrjmtetowq1zc0wmgnkzwq0yzuxymquanbn

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру начальнику одного з відділів місцевої прокуратури Кіровоградської області у організації завідомо незаконного затримання (ч. 3. ст. 27 та ч.1 ст. 371 Кримінального кодексу України).

Про це Резонанс 19 лютого 2020 року поінформували у ДБР.

Слідством встановлено, що начальник відділу прокуратури надав працівнику одного з районних відділів поліції міста Одеса незаконне доручення - затримати особу в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчий виконав доручення і затримав громадянина, якого було поміщено до місця тимчасового тримання.

Під час розгляду клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу, слідчим суддею вказані дії визнано незаконними та безпідставними.

Такими діями працівник прокуратури грубо порушив вимоги кримінально-процесуального законодавства, адже затримати особу через декілька діб після вчинення злочину можна виключно на підставі ухвали суду, а не письмової вказівки прокурора, - у свою чергу наголосили в Офісі генпрокурора. І додали, "коли суд відмовився взяти під варту цю особу через не доведення стороною обвинувачення обґрунтованої підозри, прокурор зареєстрував нове провадження. В рамках якого він знов надав слідчому вказівку на затримання зазначеного громадянина і звернувся до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під варту. Проте суд вдруге відмовив у задоволенні клопотання прокурора".

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

Досудове розслідування триває.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або обмеження волі на строк до 3 років.