21 январь 2019, Понедельник, 14:46

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Рада суддів України підтримує боротьбу з корупцією у судовій системі, – Олег Ткачук

24 апреля 2018г.

Рада суддів України підтримує дії правоохоронних органів, направлені на боротьбу із корупцією в судовій системі. Про це заявив Голова Ради суддів України Олег Ткачук, - повідомляє прес-центру судової влади України.

Як інформував Резонанс, 23 квітня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за матеріалами Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Голосіївського районного суду м. Києва в момент отримання ним частини неправомірної вигоди в розмірі 1 000 дол. США. Також викрито посередника, яким виявився суддя цього ж суду у відставці.

Всі дії правоохоронних органів в рамках кримінального провадження щодо судді мають відбуватися із дотриманням положень Конституції України та законодавства, що регулює затримання судді та утримання його під вартою чи арештом, - наголосив керманич РСУ, коментуючи інформацію про затримання 23 квітня детективами НАБУ судді та його посередника за підозрою у злочині, передбаченому ч. 3 ст. 368 ККУ.

О. Ткачук повідомив, що Рада суддів України планує провести невідкладну перевірку організації роботи Голосіївського районного суду міста Києва, результати якої обіцяють показати громадськості.

Голова РСУ також пообіцяв, що кожен випадок обвинувачення у порушенні суддями чи працівниками судів етичних норм, свідомого порушення закону буде предметом вивчення і відповідного реагування.

Нагадаємо, за офіційною інформацією НАБУ, суддя райсуду вимагав та одержав від посередника кошти за задоволення цивільного позову на користь позивача про поновлення його на роботі та виплату йому компенсації в розмірі 1,5 млн грн.

Як уточнили в СБУ, суддя вимагав 8 тис доларів США за винесення позитивного рішення у цивільній справі щодо поновлення на роботі позивача на посаді радника голови однієї із страхових компаній.

Як стало відомо Судебно-юридической газете, за підозрою в одержанні неправомірної вигоди правоохоронці затримали суддю Голосіївського райсуду Києва Андрія Новака і колишнього суддю цього ж суду Олександра Білика. Також у судді Андрія Новака було вилучено бойовий пістолет, а у Олександра Білика, за попередніми даними, кокаїн.

Будь-яка офіційна інформація від Спеціалізованої антикорупційна прокуратура наразі відсутня.