Разумков підписав закон про перезавантаження ДБР — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

12 август 2020, Среда, 11:42

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Разумков підписав закон про перезавантаження ДБР

10 декабря 2019г.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про перезавантаження Держбюро розслідувань.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №2116 на сайті Ради. Про це пише Резонанс 10 грудня 2019 року із посиланням на Українські Новини.

Документом перезапускається відомство, що означає звільнення директора ДБР Романа Труби та його заступників, - передає агентство.

Як писав Резонанс, 3 грудня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект №2116 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності ДБР".

До законопроєкту було подано понад 300 поправок. Зокрема, депутати підтримали поправку №318, яка передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ.

Згідно із законом, очільник Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав закон. Статті про проведення конкурсу на заступників керівника ДБР виключаються, натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників.

Також у документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.

Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.

ДБР: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ