16 июль 2019, Вторник, 13:40

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Рішення про закриття справи Кернеса завідомо неправосудне та корупційне — представник потерпілого

13 августа 2018г.

Рішення Київського райсуду Полтави про закриття кримінального провадження щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького є завідомо неправосудним, вважає представник потерпілого Сергія Ряполова Тетяна Зелькіна.

"Рішення є завідомо неправосудним та, очевидно, злочином. На мою думку, рішення носить виключно корупційний характер, тому що інших приводів для винесення такого абсурдного рішення я не бачу. Думаю, це перше в історії України таке рішення, принаймні, подібних рішень я не зустрічала. Звичайно, ми подаватимемо заяву про скоєння злочину до Генеральної прокуратури та подаватимемо апеляцію", - сказала Т.Зелькіна кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна.

На її думку, у судді Андрія Антонова не було підстав використовувати аналогію права і приймати рішення про закриття кримінального провадження.

"У законодавстві України чітко передбачено, яким саме способом відбувається відмова від обвинувачення і які рішення має ухвалити суд за результатами розгляду. Це рішення - вирок. Закрити справу можна лише на підставі смерті обвинуваченого і ще низки обмеженого переліку підстав. Тобто суддя в цьому разі не міг застосувати аналогію права", - пояснила Т.Зелькіна.

Вона також стверджує, що сторона потерпілих і прокурори повідомляли суд про причини своєї неявки на засідання та направляли документи, що підтверджують неможливість з'явитися в суд.

Як повідомлялося, раніше в п'ятницю, 10 серпня, суддя Київського райсуду Полтави А.Антонов розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса та його охоронців В.Блінника й Є.Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

"Суд постановив: кримінальне провадження за обвинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича,... Блінникова Віталія Дмитровича,... Сміцького Євгена Миколайовича закрити у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі", - йдеться в рішенні, озвученому А.Антоновим на засіданні суду в п'ятницю.

У мотивувальній частині документа зазначається, що неявка прокурорів, потерпілих та їхніх представників на судові дебати порушує принцип змагальності сторін та принцип рівності всіх перед законом і судом. Крім того, сторона обвинувачення такою поведінкою порушує принцип поваги до людської гідності.

"Оскільки суд вичерпав можливості забезпечення участі прокурорів і потерпілих у такій важливій стадії судового процесу, як судові дебати, суд позбавлений можливості ухвалити остаточне рішення по суті обвинувачення, тому слід звернутися до можливості застосування аналогії права в кримінальному процесі", - йдеться в рішенні суду.

Проаналізувавши норми національного та міжнародного права, суд дійшов до висновку, що кримінальне провадження варто закрити.

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зі зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформацію про викрадення активістів Євромайдану не підтвердили.

2 березня 2015 року Г.Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.

Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч.2 ст.146, ч.2 ст.127, ч.1 ст.129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Г Кернеса та двох його охоронців.

2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави, - передає Резонанс.