САП готує апеляцію на рішення ВАКС у справі ексголовного архітектора Києва (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

31 март 2020, Вторник, 05:05

САП готує апеляцію на рішення ВАКС у справі ексголовного архітектора Києва (оновлено)

6 февраля 2020г.
Фото: ВАКС
Фото: ВАКС

6 лютого 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому головному архітектору міста Києва, підозрюваного у зловживаннях під час завершення будівельних робіт, внаслідок яких школярі однієї зі столичних шкіл залишились без басейну.

Суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора САП та детектива НАБУ про застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн гривень застави та відпустив колишнього головного архітектора столиці на поруки двом народним депутатам України та архітекторці.

Про це Резонансу повідомили у САП.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура категорично не погоджується з таким рішенням суду та готує апеляційну скаргу з вимогою призначити підозрюваному більш суворий запобіжний захід, - наголосили в Антикорупційній прокуратурі.

Обрання запобіжного заходу другому підозрюваному у справі заплановане на 15:00 год. 7 лютого 2020 року, - поінформували у САП.

Також там нагадали, що колишнього головного архітектора столиці та директора фірми – забудовника було викрито детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативного супроводження ГУ КЗЕ СБУ.

Встановлено, що фірма-забудовник отримала від територіальної громади та школи земельну ділянку для завершення будівництва елітного житлового комплексу та за умовами договору зобов'язалась спорудити басейн для школярів. Проте з’ясувалося, що за сприяння Головного архітектора замість басейну фірма спорудила паркінг, паркомісця якого відповідним чином були продані мешканця елітних будинків.

Підозрюваним інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У свою чергу у ВАКС уточнили , що "на підозрюваного також покладено додаткові обов’язки: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу прокурора, детектива або суду; повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідного підрозділу Державної міграційної служби свій паспорт (паспорти) для виїзду закордон, інші документи, що дають право виїзду закордон".

Строк дії обов’язків – до 30 березня 2020 року.

Відповідно до ухвали, поручителі поручаються за виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків.

Повний текст ухвали буде оголошено 10 лютого 2020 року.

До слова, завтра, 7 лютого, Вищий антикорупційний суд розгляне клопотання щодо обрання запобіжного заходу другому підозрюваному у цьому кримінальному провадженні (директорові компанії-забудовниці). Засідання розпочнеться о 15:00 за адресою: вул. Хрещатик, 42-А, - поінформували у ВАКС.