Викрито схему привласнення майна в історичному центрі Києва (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

21 ноябрь 2019, Четверг, 08:03

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Викрито схему привласнення майна в історичному центрі Києва (оновлено)

19 июля 2019г.

Співробітники Служби безпеки України викрили масштабний механізм із привласнення у Києві комунального майна в особливо великих розмірах в інтересах бойовиків.

"Оперативники спецслужби задокументували, що група осіб з використанням реквізитів Брянківського міського суду Луганської області, що знаходиться на тимчасово окупованій території, підробила низку судових рішень, на підставі яких здійснювалась незаконна перереєстрація комунального майна в українській столиці", - повідомляє пресцентр СБ України 19 липня 2019 року

Надалі незаконно відчужене нерухоме майно, яке переважно знаходиться в історичному центрі міста реалізовувалось афілійованим комерційним компаніям, засновниками яких були організатори оборудки, - передає Резонанс.

За результатами проведених заходів, організатору схеми оголошено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

У межах кримінального провадження будуть накладені арешти на незаконно відчужене майно та ініційовані судові позови органів прокуратури з метою повернення його у комунальну власність, - пообіцяли у спецслужбі.

- Усі об‘єкти знаходяться в одному будинку - на вулиці Воздвіженській у самому центрі Подолу. Та були відчужені одним рішенням суду, - розповіла у коментарі Резонансу речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

У прокуратурі столиці підтвердили дані про викриття "злочинної схеми привласнення нерухомості у м. Києві" та про оголошення підозри "зловмисниці, яка заволоділа 4 об’єктами комунальної та приватної власності".

- Оскільки вказана особа ухилялється від правоохорнних органів, наразі вживаються заходи щодо встановлення її місцезнаходження та затримання, - акцентувала Максимець.

Досудовим розслідуванням, яке здійснюється за процесуального керівництва Київських місцевих прокуратур №4 та №7, встановлено, що у 2016 році мешканка столиці отримала рішення Брянківського міського суду Луганської області, яким затверджено мирову угоду та визнано за нею право власності на об’єкти нерухомості, що розташовані на території Подільського району міста Києва. Вказане рішення зловмисниця особисто подала до відповідного державного органу та набула у власність 4 нежитлові приміщення, 3 з яких належать територіальній громаді міста Києва, а одне перебуває у приватній власності. Передумовою винесення відповідного судового рішення стали протиправні дії підозрюваної та невстановлених досудовим розслідуванням осіб, що полягали у створенні штучного судового спору та наданні суду недостовірної інформації щодо власника вказаного нерухомого майна. На незаконно відчужене майно накладено арешт.

Про факти привласнення столичного "комунального майна в особливо великих розмірах в інтересах бойовиків" у релізі прокуратури не йдеться.