СБУ викрила відмивання коштів через "низку українських фондових бірж" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

20 январь 2020, Понедельник, 21:20

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

СБУ викрила відмивання коштів через «низку українських фондових бірж»

11 октября 2018г.

Співробітники Головного слідчого управління та ГУ СБУ в Києві та області у межах розпочатого кримінального провадження задокументували факти відмивання доходів отриманих нелегальним шляхом через використання низки українських фондових бірж.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр Служби безпеки України встановлено, що протягом 2017-2018 років посадовці бірж через низку підконтрольних торгівців цінними паперами, представників банківських установ організували механізм легалізації незаконних доходів та виведення коштів за кордон.

Оборудки здійснювались із використанням підконтрольних нерезидентів шляхом купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у режимі так званого «групового звіту».

Оперативники спецслужби задокументували, що за розробленою схемою ділки за відсутності контролю з боку бірж здійснювали протягом короткого періоду часу удавані фінансові угоди купівлі-продажу ОВДП підконтрольними торгівцями. Операції проводились в інтересах фізичних осіб, які у такий протиправний спосіб отримували легалізований дохід, що до того ж згідно з законодавством не підлягає оподаткуванню.

Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад 100 млн грн.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України, тривають санкціоновані слідчі дії в офісах фондових бірж та місцях проживання їх окремих посадовців.

11 жовтня стало відомо, що СБУ проводить обшуки та виїмку документів в ряді компаній, що працюють на фондовому ринку. За даними ЗМІ, обшуки і виїмка документів проводяться в таких компаніях як Арт-Капітал, УНІВЕР, Фондова біржа ПФТС і Українська Біржа. А також Універ Капітал, КУА Універ Менеджмент, I-Інвест, Майстер Брок, Навігатор-Інвест, Опексір Лімітед, Крінкліф Ентерпрайзіс Лімітед.

Як повідомляв Резонанс, у березні 2018 року співробітники ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ викрили топ-менеджера АТ «Ощадбанк» у розкраданні грошей державної установи. Як встановили оперативники спецслужби, посадовець систематично здійснював незаконні оборудки з ОВДП, які належали Ощадбанку. За висновками експертизи, через дії топ-менеджера державному банку завдано збитків у розмірі 16,7 млн грн.

СПЕЦКОНФІСКАЦІЯ КОШТІВ ЯНУКОВИЧА: «КОНФІСКУВАТИ НЕМОЖНА ПОВЕРНУТИ»