23 июль 2018, Понедельник, 07:15

взятка декларация ДТП в Харькове НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Шевчук Олексій Анатолійович

27 0
Український адвокат

Керуючий партнер адвокатського об'єднання «Barristers». Відомий участю у резонансних кримінальних справах Геннадія Корбана, Олександра Онищенка, Борислава Розенблата та інших.

Народився 13 липня 1985 року в Києві. У 2007 році отримав диплом магістра права Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за спеціальністю «Правознавство».

В 2017 році зарахований в аспірантуру заочної форми навчання в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за спеціальністю “право”, спеціалізація — конституційне право. Науковим керівником призначено Шемшученка Юрія Сергійовича — директора Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, завідувача відділу конституційного права та місцевого самоврядування, доктора юридичних наук, професора, академіка НАН України, академіка Академії правових наук України.

31 липня 2017 року зарахований на навчання заочної форми до Київської православної богословської академії за спеціальністю «богослів’я».

Трудову діяльність розпочав під час навчання у ВНЗ. 2004—2005 р. працював на посаді менеджера з зовнішньої економічної діяльності JSC «Lysoform». 2006—2007 р. — на посаді менеджера з фінансової діяльності та юристконсульта та начальника юридичного відділу LLC «Fourway» та LLC «Karges».

2007—2009 р. працював на посаді юрисконсульта та начальника юридичного відділу державного управління справами Президента України Державне підприємство «Держпостачання».

25 листопада 2010 року отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

У 2009 році спільно з колегами заснував юридичне агентство «Шевчук та партнери», в результаті злиття якого з адвокатським об’єднанням «Пономаренко і партнери» було утворено 10 жовтня 2017 року нове адвокатське об’єднання «Barristers».

Входить до експертної ради з питань дотримання трудових прав при Представникові Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав.

На початку 2015 року балотувався на посаду Голови НАБУ.
На початку 2017 року був кандидатом на посаду Голови Національної поліції України. Увійшов в першу десятку претендентів і на цьому етапі зняв свою кандидатуру.
31 травня 2017 року став фіналістом конкурсу щодо обрання директора Координаційного центру системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України.
6 липня 2017 року рішенням Київської міської ради Шевчука обрано представником громадськості до складу поліцейських комісій Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

З 2013 року є арбітражним керуючим

Участь у резонансних кримінальних процесах

Ім’я адвоката Олексія Шевчука стало відомо після участі у резонансних справах, рішення по яких були на користь підзахисних. Як відзначають оглядачі це сталось насамперед завдяки «правильно обраній тактиці, нестандартним ходам і високому рівню професіоналізму захисника». У найбільш резонансній справі Корбана Олексій Шевчук був призначений як державний адвокат від Центру безплатної правової допомоги але завдяки правильно обраній тактиці на судовому процесі став одним із головних захисників Корбана.

Справа Кашуби Ярослава — голови Державної служби зайнятості
Справа Олександра Чепурного — директора Департаменту Держсанепідемслужби України
Справа В’ячеслава Платона — віце-президента ради директорів банків «Молдиндконбанк» та «Инвестприватбанк»
Справа Іллі Киви — керівника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України, радника міністра МВС України
Справа Ємельянова Артура — судді Вищого господарського суду України
Справа Лозового Василя — в.о. голови Дарницької РДА
Справа Первушиної Олени — голови Голосіївського суду
Справа Заступника начальника контррозвідки СБУ
Справа Развадовського Віктора — українського політика, генерал-полковника міліції, доктора юридичних наук, профессора, народного депутата України III, IV, VII, VIII скликань
Справа Олександра Онищенка — українського політика, бізнесмена та спортсмена, народного депутата України VII і VIII скликань, президента Федерації кінного спорту України, президента благодійного фонду «Родина», засновника Міжнародної меценатської організації «TOP Ukraine»
Справа Борислава Розенблата — українського політика, народного депутата України та інших.

Громадська діяльність

За час своєї професійної діяльності набув членства в таких організаціях:

Асоціації правників України, голова комітету з трудового права Асоціації правників України;
Міжнародної асоціації Адвокатів;
Асоціації адвокатів України, член Правління (до 2015 року);
Комітет з міжнародних зв’язків Національної асоціації адвокатів України;
Комітет з питань адвокатської етики Національної асоціації адвокатів України;
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо право», заступник голови правління;
Асоціація експортерів та імпортерів, голова Ради Асоціації.
Громадська рада при Державній службі України з питань захисту персональних даних, член громадської ради протягом 2011—2015 років — припинено повноваження у зв’язку з ліквідацією служби.

Політична діяльність

Радник (2014—2015 роки) Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка;
Кандидат в народні депутати України на позачергових парламентських виборах від політичної партії «Мерітократична партія України» в одномандатному виборчому окрузі № 212, проведених 26 жовтня 2014 року;
Кандидат на проміжних виборах до Київської міської Ради у виборчому окрузі № 8, проведених 25 січня 2015 року;
Кандидат на місцевих виборах до Київської міської Ради від політичної партії «Спільна дія» у виборчому окрузі № 20, проведених 25 жовтня 2015 року.

Ведучий телевізійного проекту ДокаZ на телеканалі ZIK. Проект ДокаZ — це аналітичне пояснення, коментар, юридична точка зору на впроваджувані в Україні закони та реформи, а також події, що їх супроводжують.

2018 нагороджений Орденом Святого Миколи Чудотворця