Що треба знати про поновлення Насірова — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 август 2020, Вторник, 03:18

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Що треба знати про поновлення Насірова

12 декабря 2018г.
0
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Cуд визнав протиправним та незаконним Розпорядження Кабміну щодо звільнення Насірова Р.М. з посади Голови Державної фіскальної служби України. Наразі текст цього рішення не оприлюднений. Однак про його наслідки можемо говорити. Тут не треба шукати «зради». Владі треба навчитись професійно і грамотно працювати, а точніше – звільняти, не порушуючи процедури.

Так, відповідно до ст. 371 КАС рішення суду про поновлення на посаді у відносинах публічної служби виконується негайно. Але це не перешкоджає, як КМУ, так і ДФС оскаржити його в апеляційному порядку.

Окрім цього, ухвалене рішення в адміністративній справі не означає, що з вчорашнього дня з Насірова зняли всі обвинувачення у вчинені злочинів «зловживання владою і службовим становищем» та «службове підроблення». Це окреме кримінальне провадження, в якому суд ще не ухвалив ані виправдовувального, ані обвинувального вироку.

Щодо ситуації з поновленням Насірова Р. на посаді, то тут судова тяганина може тривати аж до оскарження у Верховному Суді.

Окрім цього, якщо все-таки суди визнають незаконність звільнення Насірова Р., то держава буде змушена виплатити йому заробітну плату за весь час вимушеного прогулу! Сума чимала, оскільки виплату потрібно буде здійснити більше як за один рік.

Якщо Насірова все-таки поновлять на посаді Голови ДФС, то слідчий суддя в межах кримінального провадження щодо обвинувачення у вчинені злочинів може прийняти рішення про його відсторонення від посади, відповідно до КПК України.

Проте таких рішень про поновлення можна було б уникнути, якщо б процес звільнення з посади відбувався згідно букви Закону. Досвід нашу владу нічого не вчить, тепер до списку судових поновлень на посаді після Бочковського, добавився ще і Насіров.

P.S. І відповідь на головне запитання. Так, станом на сьогодні Кабмін повинен поновити Насірова на посаду, якщо він не виконає це в добровільному порядку то примусове виконання рішення суду буде здійснювати ДВС. Окрім того, нагадаю, за умисне невиконання судового рішення передбачена кримінальна відповідальність.

Джерело

В ОКРУЖНОМ АДМИНСУДЕ ОБЪЯСНИЛИ СВОЕ РЕШЕНИЕ ПО НАСИРОВУ

Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.