Система МВС довела свою фаховість і аполітичність, - радник Авакова — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 август 2020, Четверг, 01:48

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Система МВС довела свою фаховість і аполітичність, — радник Авакова

23 апреля 2019г.

МВС – запорука стабільності в процесі переходу владних повноважень, - переконаний голова Громадської ради при МВС, радник Міністра внутрішніх справ України Володимр Мартиненко. 23 квітня 2019 року чергове засідання консультаційно-дорадчого органу він розпочав зі слів вдячності працівникам системи МВС, - пише Резонанс.

- Завдяки злагодженій роботі цієї команди були забезпечені порядок і законність під час чергових виборів Президента Україна. І тепер перед органами внутрішніх справ стоїть не менш важливе завдання – зберегти стабільність і правопорядок, доки триватиме процес переходу владних повноважень, – наголосив Володимир Мартиненко.

Як інформує Департамент комунікації МВС України, присутні на засіданні Посол Миру ООН Ірина Ніжинська та представник Кабінету Міністрів України Сергій Ніжинський також відзначили якість роботи МВС під час виборчого процесу.

"Приємно бачити ситуацію в Україні до і після виборів. Викликає захоплення дуже потужна програма профілактики", – підкреслила пані Ніжинська.

Своєю чергою директор Департаменту з питань стратегічного планування та координації державної політики КМУ

Сергій Ніжинський загострив увагу на необхідності налагодження комунікації і взаємодії між усіма правоохоронними відомствами України. Він вказав на важливість активної позиції Громадської ради при МВС у цьому процесі.

-  Громадська рада при МВС є найактивнішою серед правоохоронних відомств за кількістю та якістю засідань, за зверненнями та реагуваннями на них, - заявив урядовий представник у коментарі Резонансу.

Також Сергій Ніжинський анонсував спільні засідання Громадської ради при МВС та Асоціації правників України  у травні та червні цього року.  "Основна мета цих заходів - це вплив на ті повільні процеси, які громадськість хоче мінімізувати якнайшвидше", - пояснив він виданню.

Як зауважив радник Арсена Авакова пан Мартиненко, консультативно-дорадчий орган при МВС, як і раніше, продовжує налагодження й провадження плідної взаємодії з держорганами. Зокрема, йшлося про проведення антикорупційних заходів з залученням представників зацікавлених відомств. Власне участь громадськості у заходах, визначених урядовою антикорупційною комунікаційною стратегією, було першим питанням на порядку денному засідання.

"Продовжуючи закладені минулоріч традиції, ми проводитимемо круглі столи щодо запобіганню корупції та боротьбі з цим негативним явищем. І вже в травні плануємо такі заходи на базі Луганського університету внутрішніх справ та Прикарпатського факультету НАВС", – розповів голова Громради при МВС. До речі, перший антикорупційний круглий стіл цього року пройшов наприкінці березня у Національній академії внутрішніх справ.

Під час засідання 23 квітня члени Громадської ради також обговорили антикорупційну програму Національної поліції України і проголосували за проведення громадської експертизи антикорупційного управління НПУ, що відбудеться найближчим часом.

Крім того, було ухвалене рішення про створення робочої групи для проведення моніторингу діяльності сервісних центрів МВС нового зразка у всіх областях країни.

"З ініціативою проведення такого моніторингу до нас звернувся Головний сервісний центр МВС. Отож найближчим часом ми визначимо критерії відбору до робочої групи, що проводитиме цей моніторинг, і у згодимо методологію проведення. Ми плануємо залучити представників усіх наших регіональних груп і запрошуємо активно долучатися інших представників громадянського суспільства", – сказав Мартиненко.

- Попри усі складності та шалений тиск на відомство з боку інших правоохоронних структур, вітчизняна система МВС впоралася з безпековими викликами і довела свою фаховість і аполітичність, - підсумував голова Громради у коментарі Резонансу.