
Як стало відомо з офіційної інтернет-сторінки президента Зеленського, 11 липня поточного року відбулося засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів ВРП, на якому прийнято рішення про відбір кандидатів на основі поданих документів для проведення співбесід. Так ось, серед 49 осіб-кандидатів можна побачити прізвіще такого собі Хрімлі Олександра. Співбесіди з ним відбудеться 2 серпня 2019 року, в приміщенні Офісу Президента України.
Справа в тому, що колишній суддя Киівського райсуду міста Донецька Хрімлі ославився тим, що в 2004 році в стані алкогольного сп'яніння влаштував смертельне ДТП у центрі столиці Донбасу, в наслідок якого загибли двоє дітей.
Олександр Геннадійович довгий час перебував під слідством, проте матеріали кримінальної справи так і не були передані до суду. А скаржитися щодо порушень при проведенні досудового слідства було вже нікому, так як мати дітей померла від горя, а батька знайшли повішеним. Справа загубилася десь у прокуратурі. Схоже на то, що справу закрили у зв'язку з "відсутністю постраждалих".
Тоді першими на сполох забили донецькі громадські активісти з організації "Сприяння в боротьбі проти свавілля та беззаконня органів прокуратури, судових та інших органів", відомої на Донеччині та навіть за межами України як "група 36", яка об'єднувала в своїх рядах сім'ї, рідні яких загинули, але винні не були покарані внаслідок дій або бездіяльності правоохоронних органів.
Згодом про цю історію написав я та мої колеги-журналісти з газети "Громадська правда". На сайті PRO-TEST, який я тоді редактував, також було поширено відповідне звернення громадських активістів до народних депутатів, зокрема, Олександра Стешенка (БЮТ) і Анатолія Гриценка, що представляв в ті часи партію "Народний союз "Наша Україна"". .
Втім, наші публікації не завадили судді-вбивці перейти на службу до Окружного адміністративного суду м.Донецька. Дуже скоро скандальний донецький суддя йде на підвіщення у столицю - до Київського апеляційного адміністративного суду. В березні 2009 Верховна рада прийняла постанову про обрання суддів, згідно з якою Олександр Хрімлі був переведений до відповідного суду. За вказане рішення, проект якого з трибуни парламенту представив голова Комітету з питань правосуддя Сергій Кивалов, більше відомий в народі під прізвиськом "Серьога Підрахуй" проголосували 339 народних депутатів.
Конституційна більшість голосів, з яким суддя, якого звинувачували у вбивстві двох малолітніх дітей, був переведений на підвищення до Києва, буквально шокувало донецьких правозахисників, які спостерігали за подією в прямому ефірі телеканалу "Рада".
За часів президента Януковича я навіть згадував про персону Хрімлі у власній статті для всесвітньо відомого Радіо Свобода. Стаття "Українське правосуддя на порозі нових випробувань?"
Писав і пізніше, 2016-го року, у статті "Незворотний колапс судової системи замість люстрації суддів. Що далі?"
Показово, що за нової постмайданної влади жодна люстрація не торкнулася Хрімлі й у 2016 році він начебто вийшов на пенсію. Після чого раптово став відомим експертом з усіх питань з юриспруденції й безбожно піарився у багатьох вузькопрофільних ЗМІ.
В жовтні 2018 Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила відбір до Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Туди намагався потрапити і Олександр Хрімлі. Дивно, але тоді чомусь не судилося.
І ось, нарешті, суддя-дітовбивця лізе до Вищої Ради правосуддя.
P.S У ЗМІ також можна знайти інформацію про те, що під час Майдану, у 2013-му році суддя Хрімлі заборонял мирні зібрання. Писали й про те, що у лютому 2015 року Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду, в яку входив Олександр Хрімлі, відмовилася забирати 3G-частоти у мобільного оператора «ТриМоб» бізнесмена Ріната Ахметова. Мовляв, на цьому наполягала Генпрокуратура, але програла суд....
А тут про те, як юристи адвокатської компанії Хрімлі керували рейдерським захопленням ресторану Дача в селі Безрадичі.
Декларація судді Хрімлі за 2016 рік