Співробітники Державної судової адміністрації майнили криптовалюту на серверах ДСА (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 00:03

Співробітники Державної судової адміністрації майнили криптовалюту на серверах ДСА (оновлено)

18 сентября 2019г.

18 вересня 2019 року слідчі Київського теруправління ДБР повідомили про підозру двом працівникам держпідприємства "Інформаційні судові системи" Державної судової адміністрації, які налагодили роботу цілої майнінгової ферми і декількох інтернет-магазинів на серверах та обладнанні ДСА. Про це повідомів директор ДБР Роман Труба в своєму Telegram-каналі, передає Резонанс.

За його словами, ці факти підтверджені експертним висновком.

Він також повідомив, що під час огляду дата-центру "Інформаційних судових систем" ДСА було встановлено наявність шкідливого програмного забезпечення, а також факт незаконного використання потужностей та електроенергії Державної судової адміністрації. Сума завданих збитків встановлюється.

Як уточнили у прокуратурі Києва, обом працівникам наразі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.361, ч.1 ст.361-1 та ч. 1 ст. 359 КК України. Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Під час проведення санкціонованих слідчих дій за місцями проживання зловмисників правоохоронці отримали вичерпну доказову базу протиправної діяльності, зокрема, виявили встановлене на персональних комп’ютерах шкідливе програмне забезпечення, - додали в СБУ.