19 квітень 2024, П'ятниця, 21:50

Справа Холодницього – це явна провокація, – Микола Голомша

6 Квітня 2018г.
16996422 1703512299940550 8618332760940802769 N

У справі очільника Спеціалізованої антикорупіцйної прокуратури Назара Холодницького "має місце явна провокація". Відтак суспільство зобов‘язане вимагати прозорого розслідування. Про це заявив перший заступник Генерального прокурора (2014 р) Микола Голомша в ефірі Espreso.TV

"Чому я кажу, що це провокація? Бо ми не почули жодної справи, яка лягла в основу дозволу на прослуховування. Були певні вимагання хабарів, і дехто захотів явно підставити Холодницького у ту тему, причетності до якої він не мав. Думаю, коли буде розслідування - все воно спливе. Може випасти такий "склет із шафи", що суспільство отримає досить цікаву інформацію", - розповів відомий правник.

На думку М. Голомші, у цій справі "використали в сліпу і Ситника, і, очевидно, Генерального прокурора". Хто саме? Прізвищ заслужений юрист України не назвав, натякнувши на певних "посадовців Генеральної прокуратури", причетних до скандальної історії, описаної відомим журналістом Володимиром Бойком. "Там, наскільки мені відомо, Служба безпеки України документувала високих посадовців Генеральної прокуратури. Який був вихід - нікому не відомо", - акцентував М. Голомша.

Він також зауважив, що традиційно між оперативними підрозділами і прокурорами є певний конфлікт. "Детективи, оперативники - йдуть в обхід закону, шукаючі інформацію, і завжди хочуть мати лояльного прокурора. Коли приходять із "сирими" документам, а прокурор їх не підписує, то відразу закидають, що того, мовляв, купили, - зауважив М. Голомша. - Думаю, що НАБУ десь собі вже й знайшла лояльного прокурора. З їхнього погляду. Чи їм вдасться його провести? Це вже інше питання".

Відтак М. Голомша наголосив, що "Холодницький мало реагує, він зобов‘язаний діяти жорсткіше. Він повинен захищати права людини, не озираючись".

Також М. Голомша вбачає і політичні мотиви "справи" Холодницького, які пов‘язані із наступними виборами. За його словами, у владних еліт є острах: якщо крім директора НАБУ Артема Ситника, який проявляє автономію, буде ще й некерований Антикорупційний прокуроор, то можуть виникнути проблеми у нинішнього та майбутнього керівництва держави.