16 квітень 2024, Вівторок, 19:46

Справу Лукаш ГПУ знову хоче збагрити до НАБУ

21 Лютого 2018г.
Maxresdefault

Генпрокурор Юрій Луценко 15 лютого підписав постанову, згідно з якою справа щодо екс-міністра юстиції Олени Лукаш, її екс-заступника Юрія Іващенка та інших службовців міністерства має бути передане для подальшого розслідування до Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу керівник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

За його словами, кримінальна справа за підозрою екс-міністра юстиції уже передавалася рішенням генпрокурора до НАБУ минулого року, коли Генпрокуратура 20 листопада втратила право здійснювати розслідування. У січні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернула кримінальне провадження до Департаменту спецрозслідувань у зв’язку з відновленням з 15 грудня 2017 року повноважень слідчих прокуратури відносно розслідування кримінальних справ. Отже, генпрокурор тепер вдруге прийняв рішення про передачу цього кримінального провадження до НАБУ.

«Ми оскаржили цю постанову 20 лютого. Написали генпрокурору, що його рішення не відповідає вимогам закону і закликали дати можливість завершити розслідування», - зазначив С. Горбатюк.

Він розповів, що його підрозділ іще в лютому 2017 року підготував документи для повідомлення про підозру екс-міністру Лукаш та іншим фігурантам кримінальної справи. Але через те, що деякі фігуранти цього провадження мають статус адвоката, повідомлення про підозру має підписати заступник генпрокурора, який курирує Департамент спецрозслідувань. За словами Горбатюка, спочатку повідомлення про підозру відмовлявся підписувати заступник генпрокурора Юрій Столярчук, а потім - заступник генпрокурора Анжела Стрижевська, якій пізніше підпорядкували Департамент спецрозсідувань.

«Отже, з лютого минулого року керівництво ГПУ не погоджує повідомлення про підозру екс-міністру Лукаш. Відповідно слідчі і прокурори позбавлені можливості направити цю справу до суду», - сказав Горбатюк.

На думку керівника департаменту спецрозслідувань, «дії заступників генпрокурора, які не підписували повідомлення про підозру і взагалі не приймали жодного процесуального рішення, нереагування генпрокурора на скарги щодо таких дій заступників з наступною передачею справи до провадження НАБУ призводять до того, щоб не було прийняте законне рішення - притягнуті до відповідальності особи, докази відносно яких зібрані слідчим і прокурором».

Він нагадав, що, окрім екс-міністра Лукаш та її заступника Іващенка, у цій кримінальній справі фігурують іще 13 осіб.

Загалом, за словами Горбатюка, керівництво ГПУ хоче знову повернути до НАБУ приблизно 25 кримінальних справ з Департаменту спецрозслідувань.

Горбатюк також повідомив, що триває розслідування кримінального провадження за підозрою нардепа Сергія Клюєва у легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, та наданні Януковичу неправомірної вигоди у вигляді купівлі 100% статутного капіталу компанії «Танталіт» на суму 146 млн 629 тис. 340 грн.

Раніше у коментарі Укрінформу генпрокурор Юрій Луценко вже пояснював, що його заступник Стрижевська не погоджує повідомлення про підозру екс-міністру юстиції Лукаш через недостатність зібраних доказів.

Генпрокуратура з 2014 року розслідує кримінальне провадження відносно екс-міністра юстиції Лукаш та її заступника Іващенка у вчиненні кримінальних порушень, передбачених частиною 5 статті 191, а також статтею 366 Кримінального кодексу – службове підроблення. Ідеться про заволодіння коштами державного бюджету на суму 2,5 мільйона гривень.