США та ЄС не підтримують скорочення Верховного суду України - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 апрель 2020, Пятница, 12:24

США та ЄС не підтримують скорочення Верховного суду України

4 октября 2019г.

Представництво Європейського Союзу і посол Канади звернулися до голови Верховної Ради у зв’язку з розглядом законопроекту №1008, який передбачає скорочення чисельності суддів Верховного суду України зі 192 до 100.

Про це повідомила голова ВСУ Валентина Данішевська у інтерв’ю українській редакції радіо ВВС, передає Резонанс. З ії слів, представники ЄС та Канади не підтримують викладену в №1008 ініціативу.

"Інші міжнародні організації також висловлювали своє занепокоєння, але це ні до чого не призвело. Вони надіслали свої листи і президенту. Позиція американського уряду, яка висловлена через USAID, теж підтверджує, що скорочення Верховного суду не підтримується, хоча вони підтримували громадськість в прагненні не допустити до суддівських посад деяких кандидатів", - зазначила голова ВСУ.

Вона повідомила, що Рада Європи підготувала критичний лист щодо цього законопроєкту, надала його українській стороні та оприлюднила на своєму сайті.

"Навіть науково-експертне управління Верховної Ради висловилося проти, міністерство юстиції написало свої застереження, в тому числі щодо скорочення Верховного суду та зменшення заробітної платні. Але, попри все це, 4 жовтня Верховна Рада планує схвалити законопроєкт", - підкреслила В.Данішевська.

Вона висловила думку, що у разі скороченні штату ВСУ згідно з законопроектом №1008 будуть звільнені не тільки судді, які раніше не отримали підтримки громадськості, а й ті, кого рекомендували активісти.

"Якщо громадськість наполягатиме, щоб ті, до кого в них були питання, все ж таки пройшли повторну атестацію чи перевірку, вони можуть втратити і тих, кого вони пропонували", - попередила голова ВСУ.