17 квітень 2024, Середа, 07:45

Старі-нові судді Верховного суду

23 Січня 2017г.
Dsc 7665

Всеволод Розумовський, для "Резонансу"

Ми вже звертали увагу читачів на "скелети у шафі" відомого виграшем справи в Європейському суді судді ВСУ (та кандидата до ВС) Олександра Волкова.  Однак, прикметним є те, що під час формування Вищої ради юстиції, після прийняття Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», Реанімаційний пакет реформ, збираючи інформацію про кандидатів на посаду членів ВРЮ, зазначив про Олександра Волкова буквально наступне: "Виграв справу проти України у Європейському суді з прав людини у зв’язку із процедурними та інституційними порушеннями під час його звільнення з посади судді. Європейський суд зобов‘язав поновити на Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України. Водночас не було спростовано факту, що Волков, будучи суддею Верховного Суду України, неодноразово переглядав рішення, ухвалені суддею Б., який є братом його дружини. Так само суддя Б. розглядав справу, де стороною був Волков. Також помітним є зв’язок Волкова із народним депутатом Сергієм Пашинським, а також із Адміністрацією Президента Порошенка. Зв‘язок з першим простежується призначенням Волкова на посаду керівника Головного управління з питань судоустрою та правової політики Адміністрації Президента України, коли Пашинський виконував повноваження глави Адміністрації Президента України. Зв‘язок з Адміністрацією Президента Порошенка можна побачити у включенні Волкова до складу Ради з питань судової реформи і Конституційної комісії".

Тобто якихось півтора роки тому назад Реанімаційний пакет реформ визнавав, що пан Волков не є політично нейтральний та неупередженим, та виграв справу у Європейському суді не тому, що був невинний, а у зв’язку із процедурними та інституційними порушеннями під час його звільнення.

Наразі Олександр Волков є кандидатом на посаду судді нового реорганізованого Верховного Суду, а представники Реанімаційного пакету реформ складають більшість членів Громадської ради доброчесності при ВККСУ.

Все ж, можна зауважити, що після звільнення з посади судді ВРУ до поновлення на посаді судді Верховного Суду України за рішенням ЄСПЛ, Олександр Волков не бідкував, адже в період з 2010 по 2014 придбав з дружиною три об’єкта елітної нерухомості. А після поновлення на посаді придбав ще й автомобіль за 651000 грн. Хоча у 2014 році загальна сума сукупного доходу Олександра Волкова склала 321 056 грн., членів сім'ї – 48 350 грн.

Чи будуть послідовними представники РПР в складі Громадської ради доброчесності при ВККС розглядаючи кандидатуру Олександра Волкова на посаду судді Верховного Суду? Чи місце сидіння визначає точку зору?

Пригадується, що соратник Олександра Волкова, екс-голова Верховного Суду України Василь Онопенко, який свого часу значно "посприяв" у політизації судової системи, нахвалював нині діючого члена Громадської ради доброчесності Михайла Жернакова. "Неожиданной кандидатурой среди претендентов на должность членов ССУ стал молодой судья Винницкого окружного административного суда Михаил Жернаков. Ведь это кандидатура от общественности. До настоящего момента мы не были знакомы и только сегодня увиделись впервые", — отметил В. Онопенко. И добавил: "Советую обратить внимание на его образование и биографию".

«Резонанс» також скористався цією порадою і звернув увагу на біографію Михайла Жернакова.

Та чи допоможе вказане отримати Олександру Волкову позитивний висновок ГРД? Чи будемо праві ми у своїх прогнозах щодо розвитку суддівської кар’єри Олександра Волкова та необ’єктивності Громадської ради доброчесності - дізнаємось вже найближчим часом.