Ставицький Едуард Анатолійович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

20 январь 2020, Понедельник, 12:17

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Ставицький Едуард Анатолійович

292 0
Екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України

«Почесний розвідник надр»

 

Народився 4 жовтня 1972 року в Лебедині Сумської області.

Освіта

В 1994 році закінчив Державну гірничу академію України (гірничий інженер)

В 2003 — Академію державного управління при Президентові України (маґістр державного управління).

Кар’єра

У 1994-2002 рр. працював менеджером ЗАТ Науково-виробниче об’єднання Екологічне паливо України (Олександрія, Кіровоградська область).

З 2002 по 2006 рр. — Голова правління ЗАТ НВО Екологічне паливо України.

З 2006 по 2007 рр. — Радник міністра охорони навколишнього природного середовища України (Василя Джарти).

З 2007 по 2010 рр. — Голова правління НАК Надра України, з активів якої в 2007 році була виведена на користь компанії «Танталіт», близькою до родини Віктора Януковича, держрезиденція Межигір’я.

З 2010 по 2012 рр. — Голова Державної служби геології і надр України.

З квітня по грудень 2012 року — міністр екології та природних ресурсів України (перший уряд Миколи Азарова).

З 24 грудня 2012-го — міністр енергетики та вугільної промисловості України (другий уряд Азарова).

27 лютого 2014 року Верховна Рада звільнила Ставицького з посади міністра, призначивши на його місце Юрія Продана.

Громадська діяльність

З 2002 року – почесний президент ТОВ «Дитячо-юнацький футбольний клуб Кристал-аметист (Олександрія, Кіровоградська область)

Кримінальне переслідування

21 березня 2014 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактами вчинення особами з числа вищого керівництва держави злочинів за статтями «привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах», а також «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».

З 24 березня 2014 року оголошений Генпрокуратурою України у розшук.

З 2 серпня 2014 року розшукується Інтерполом.

25 квітня 2016 року Генеральна прокуратура України передала Міністерству юстиції Ізраїлю запит про вручення Едуарду Ставицькому повідомлення про підозру у зв’язку з тим, що Ставицький переховується від українських правоохоронних органів на території Ізраїлю.

3 серпня 2016 року начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що ГПУ просить владу Ізраїлю екстрадувати в Україну Едуарда Ставицького.

12 грудня 2016 року Генеральна прокуратура України повідомила, що суд заарештував 10 житлових об’єктів, 7 гаражів, нежитлове приміщення, земельну ділянку, золоті злитки і гроші, що належать Едуарду Ставицькому.

У травні 2015 року ЗМІ зазначали, що Головне слідче управління МВС розслідує кримінальне провадження відносно посадових осіб групи компаній «БРСМ». За повідомленням МВС, у 2014-2015 роках, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи за попередньою змовою, посадові особи групи компаній» БРСМ «, а саме: ТОВ «БРСМ-Нафта», ТОВ» БРСМ «, ТОВ «Укртрансоіл-2009», ТОВ «Росукренергохолдінг», ТОВ «Біотехнології-2000», ТОВ «Елемент Оіл», ТОВ «Бел-оіл», ТОВ» Нафтозбут «, ТОВ «АЗС-оіл», ТОВ «Нафто Синтез», ТОВ «Укрнафтотрейдінг» «незаконно заволоділи коштами на загальну суму більше 1,2 млрд грн, шляхом незаконного придбання, виробництва і збуту нафтопродуктів».

1 листопада 2016 року в межах справи про ухилення від сплати близько 1 млрд грн податків 250 працівників ГПУ та ДФС провели обшуки в групі компаній БРСМ. Згідно рішення суду в 21 області убло накладано арешт на обладнання 3 нафтобаз, 41 АЗС і 4 офісних приміщень.

Бізнес

Власник мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та однойменної групи компаній, створеної в 90-2000 рр.

Найближчі родичі Ставицького володіли або були засновниками низки компаній: «Моноліт 2», «Інвест Менеджмент», «Актив Капітал Груп».

Плітки

Ізраїльський приватний детектив Ріхард Бен Хаім в ефірі Army Radio заявив, що екс-міністр енергетики України Едуард Ставицький отримав громадянство Ізраїлю незаконно.

У травні 2016 року Ставицький заявив, що представники військової прокуратури шантажували його документами, пропонуючи закрити проти нього кримінальні справи, порушені в України, за грошову винагороду.

Цікаві факти

Входив до складу української делегації у Вільнюсі, коли Україна так і не підписала угоду про Асоціацію з ЄС.

Входив до складу переговорної групи, яка домовлялась про отримання російського кредиту в розмірі 3 млрд доларів взимку 2013 року.

За інформацією ЗМІ, Ставицький отримав громадянство Ізраїлю і змінив прізвище на Розенберг.

Під час обшуків ГПУ із помешкань та офісів, які належали Ставицькому було вилучено 4,8 мільйона доларів у готівці, 49,8 кілограмів золота та велика кількість ювелірних прикрас і коштовних годинників.

Компанія «Тетерів-Нафта», засновниками якої були дружина і батько Ставицького, згідно з підтвердженими даними Кабінету Міністрів, не сплатила акцизів на 97 млн грн.

В 2004 році «Тетерів-Нафта», перейменована в «Еко-2003» спробувала фіктивно відшкодувати ПДВ, на суму 19 млн грн.

За даними моніторингу в рамках кампанії «Декларації без декорацій» увійшов в ТОП-3 чиновників центральної влади, стиль життя яких перевищував офіційні доходи. За підрахунками експертів Ставицький витрачав в 220 разів більше, ніж заробляв.

Сім`я

Одружений, має двох синів.

Хобі

Футбол

Цитата

«Меня никто не может обвинить в том, что я содействовал и помогал компании ВЕТЭК. У меня всегда были натянутые отношения с Курченко», — Українська правда, 2 серпня 2016.

Доходи

В декларації за 2012 рік загальна сума сукупного доходу декларанта становила – 123 070 грн., членів сім’ї (дружина Ставицька О.В. та син Ставицький С.Е.) 2 552 688 грн. Майно, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування членів сім’ї: земельна ділянка – 11120 кв.м, квартира 212,9 кв.м, інше нерухоме майно 319,2 кв.м. Вклади у банках, цінні папери та інші активи, що перебувають у власності декларанта: сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах – 155 771 грн.; членів сім’ї декларанта: сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах – 85 397 грн. Фінансові зобов’язання членів сім’ї, а саме утримання майна – 161 197 грн.

Нагороди / Відзнаки

22 липня 2011 р — нагрудний знак «За доблесну службу» 2 ступеня (Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України)

22 серпня 2011 р — нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток геологічної галузі України» 1 ступеня (Державна служба геології та надр України)

22 серпня 2011 р. — Почесна грамота «За вагомий особистий внесок у соціально- економічний розвиток України та її столиці — міста Києва, багаторічну самовіддану працю з нагоди 20-ї річниці незалежності України» (Київський міський голова)

15 вересня 2011 р. — звання «Почесний член Всеукраїнської громадської організації «Спілка геологів України»

4 жовтня 2011 р. — звання «Почесний розвідник надр» (Державна служба геології та надр України)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rezontmp/resonance.ua/www/wp-content/themes/resonance/single-dose.php on line 180