24 березень 2024, Неділя, 04:50

Столична прокуратура помітила розкрадання під час ремонтів шкіл

2 Квітня 2019г.
20180722013328

Київською місцевою прокуратурою №5 повідомлено про підозру директору ТОВ «Євроромбуд», який заволодів коштами місцевого бюджету, виділеними на ремонт шкіл та дитячих садків. Про це поінформувала прес-служба прокуратури Києва, передає Резонанс.

Як встановлено досудовим розслідуванням, у 2017 році між вказаним приватним товариством та районним управлінням освіти було укладено низку договорів щодо капітального ремонту закладів освіти в Оболонському районі столиці. У подальшому, директор вказаного підприємства вніс до офіційних документів неправдиві відомості щодо обсягів та вартості фактично виконаних робіт, чим завдав шкоди місцевому бюджету на суму майже 400 тис грн.

Дії службовця кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 КК України(заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах).

Органом досудового розслідування встановлюється причетність інших осіб до вчинення даного злочину

Як нагадує Резонанс, у січні 2019 року управління Державної фіскальної служби у Києві повідомляло, співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві викрили схему розкрадання бюджетних коштів, призначених для ремонту об’єктів комунальної власності.

За даними ДФС, для участі в тендерних процедурах щодо надання послуг з капітального ремонту об'єктів комунальної власності в одному з районів Києва група осіб створила низку підконтрольних компаній, які стали переможцями тендеру. Протягом 2018 року ці компанії отримали понад 40 млн грн бюджетних коштів на капітальний ремонт приміщень музичної школи, загальноосвітньої школи, покрівлі в Центрі дитячої та юнацької творчості, а також капітальний ремонт фасаду житлового будинку одного з районів Києва.

"Однак, 24 млн грн із отриманих були перераховані фігурантами на рахунки 24 підприємств, які входили до складу викритого працівниками податкової міліції конвертаційного центру. При цьому роботи, на які виділялися кошти, виконувалися не в повному обсязі, а бюджетні кошти обготівковувалися через фіктивні підприємства за 10-12 % від суми та присвоювалися", – зазначили у ДФС.

Обстеження цих об'єктів комунальної власності, які були предметом тендерних процедур, підтвердило, що фактично відповідні роботи виконувалися лише частково і, до того ж, силами офіційно непрацевлаштованих осіб.

У ВАСИЛЬКІВСЬКОМУ РАЙОНІ, ДЕ ГОЛОВУ РДА ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ КОШТІВ НА РЕМОНТИ, ОБВАЛИЛАСЬ ШКОЛА (ВІДЕО)