Суд поновив на посадах у прокуратурі ще двох люстрованих - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 20:40

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суд поновив на посадах у прокуратурі ще двох люстрованих

17 сентября 2019г.

Суд вирішив, що люстрація була безпідставно застосована до прокурорів Кавуна і Кіпера, оскільки не доведено їхню причетність до узурпації влади екс-президентом Януковичем, повідомляють Українські Новини.

Суд поновив на посаді заступника прокурора Харківської області Дмитра Кавуна та заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Олега Кіпера, звільнених у порядку виконання закону «Про очищення влади» (люстрації), і зобов'язав виплатити їм 1,8 млн гривень. Про це йдеться в матеріалах суду.

Кавуна було звільнено з посади 24 жовтня 2014 року, а Кіпера - 23 жовтня.

Розгляд справи про поновлення Кавуна було зупинено 22 лютого 2015 і поновлено 5 вересня поточного року, а Кіпера - зупинено в грудні 2014 року і поновлено 29 серпня поточного року.

Обидва позови суд задовольнив 11 вересня поточного року.

Суд вирішив, що люстрація була безпідставно застосована до прокурорів Кавуна і Кіпера, оскільки не доведено їхню причетність до узурпації влади ексочільником країни Віктором Януковичем.

В результаті суд постановив негайно поновити Кіпера на посаді старшого прокурора Головного управління нагляду в кримінальному провадженні Генеральної прокуратури і виплатити йому 805 тис. гривень зарплати за вимушений прогул.

Кавуну суд постановив виплатити 951 тис. грн.

Його поновлено на посаді заступника прокурора Харківської області.

Крім того, суд зобов'язав виключити поновлених прокурорів із реєстру люстрованих осіб Міністерства юстиції.