28 березень 2024, Четвер, 14:47

Суд повернув прокурора Кулика до справи Курченка

13 Липня 2016г.
Кулик

«Вважаю, поспішним кроком НАБУ внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) кримінального провадження щодо прокурора Костянтина Кулика, - заявив "Резонансу" перший заступник Генпрокурора (2014 рік) Микола Голомша. Так заслужений юрист України прокоментував рішення Апеляційного суду столиці про поновлення на посаді військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, який є процесуальним керівником у справі злочинної організації за участі "младоолігарха" Сергія  Курченка.

"Всі питання, що були предметом розслідування НАБУ за півроку можна було б дослідити і зробити певні висновки. Тим паче, що він подавав відповідну декларацію. В мене запитання: це  - профанація чи окозамилювання, коли людина подає декларацію, її приймають, без додаткових запитань чи претензій. А потім це «спливає»… у антикорупційних органах, - зазначив Микола Голомша. - Це мені нагадує розслідування справи щодо Курченка 2014 року. Саме Кулик тоді досить грамотно його організовував, і у серпні 2014 цю справу ми планували спрямувати до суду".

"Прокурор Кулик - це компетентна і безкомпромісна людина, -  наголосив екс-перший заступник Генпрокурора України, який курував розслідування. - Ми досить активно проводили слідчі дії. Мені доповідали різну інформацію, зокрема, попереджали, що керівників групи відсторонять від слідства, бо ми аж занадто активно взялися за «младоолігарха» та його оточення. І саме так сталось. Спочатку усунули мене, а потім відсторонили і Костянтина Кулика … І саме у час, коли йому повернули цю справу, якась невидима рука повпливала на появу компромату щодо нього. Упевнений, що детективи НАБУ не були у сговорі з олігархами та політиканами, їм технологічно «підкинули» інформацію, а вони - зреагували за принципом «де немає співця - послухаєш і горобця».

Також Микола Голомша наголосив, що Кулик "2014 року, не озираючись на відсутність навиків бойових дій, добровільно пішов до військової прокуратури у зону АТО. І саме тоді, коли він розпочав роботу щодо протидії наркотрафіку та контрабанді з окупованих територій, щодо нього розпочалась «брудна» інформаційна кампанія. І активізувалось у час, коли він повернувся до справи Курченка … Позиції його звинувачення виглядають ніяково. І, на мою думку, тут замішана політика".

«Проведення досудового розслідування за фактами незаконного збагачення пана Кулика, відсторонення його від займаної посади, не вплине на це досудове розслідування, воно буде продовжуватися", - у свою чергу заявила 112.ua прес-секретар НАБУ.

Нагадаємо, за повідомленням прес-служби Апеляційного суду Києва, "за результатами апеляційного розгляду колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва постановила: апеляційну скаргу сторони захисту, подану в інтересах Кулика, задовольнити; визначення слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва від 4 липня 2016 скасувати. Постановити нове рішення, яким у задоволенні клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України про відсторонення Кулика К., який підозрюється у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 3682 Кримінального кодексу України, від посади військового прокурора сил АТО, керівника військової прокуратури сил АТО – відмовити".

Тим часом керівник Генеральної прокуратури Юрій Луценкр написав у мережі Facebook наступне:"працівники Військової прокуратури разом з СБУ затримали Ткаченка О. О. - заст Національного банку України часів Януковича. Це - банківська гілка злочинної організації Курченка, яка впродовж 2013- 14 років заволоділа коштами НБУ на загальну суму 787 396 148,99 гр. Далі буде".

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?