24 березень 2024, Неділя, 18:53

ОАСК заборонив ДБР проводити конкурс щодо формування Ради громконтролю (оновлено)

12 Квітня 2019г.
630 360 1495792585 5495

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Кабінету Міністрів України, третя особа: Державне бюро розслідувань про визнання протиправною та нечинною постанови Уряду, якою внесені зміни до Положення про Раду громадського контролю при ДБР та викладено у новій редакції сам Порядок формування її складу. Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Зокрема, позивач просить суд визнати протиправною та нечинною (з моменту прийняття)  постанову  Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 1086».

Водночас, до суду позивачем також  було подано заяву про забезпечення даного позову, а саме, позивач просить зупинити дію оскаржуваної постанови та заборонити ДБР проводити конкурс і визначати його результати з формування складу РГК на підставі положень Порядку формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, яка наразі оскаржується в Окружному адміністративному суді міста Києва.

12 квітня судом було ухвалено – задовольнити заяву про забезпечення позову, зупинити дію оскаржуваної постанови, а також заборонити Бюро проводити та визначати результати відповідного конкурсу. Як відомо, раніше ДБР оголосив про проведення конкурсу, а рейтингове інтернет-голосування за кандидатів до складу РГК зазначене протягом 18 квітня.

Водночас, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за даним адміністративним позовом і призначив на 23 травня підготовче засідання у справі.

У ДБР твердять, що ухвала суду до них не надходила. Про судове рішення там дізнались із повідомлення прес-служби суду.

За даними відомства, "діючим членом РГК поданий позов до суду про визнання протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року про внесення змін до Положення про Раду громадського контролю та Порядку її формування. Зокрема, цією Постановою внесено зміни щодо проведення конкурсу з обрання членів РГК при ДБР за допомогою Інтернет-голосування, а не Установчих зборів.Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за даним позовом, підготовче засідання призначив на 23 травня та заборонив ДБР проводити та визначати результати конкурсу з обрання нового складу РГК".

Водночас, як акцентують у ДБР, "у нормативно-правових документах чітко визначено:

РГК обирається строком на один рік (п. 8 Положення про РГК) – діючий склад РГК затверджено Наказом від 26 квітня 2018 року. Отже, 27 квітня 2019 року закінчується строк повноваження членів РГК – іншого тлумачення бути не може;

Рішення про проведення конкурсу з формування нового складу РГК приймається не менше, ніж за 30 робочих днів до закінчення строку повноважень діючої Ради (п. 4 Порядку формування складу РГК) – Наказ про проведення конкурсу було затверджено 18 березня цього року".

У Бюро також зауважили, що 18 квітня мало відбутися Інтернет-голосування з обрання нового складу Ради громадського контролю з урахуванням: пропозицій громадських та міжнародних організацій; позитивної практики формування РГК у державних органах, у тому числі нових антикорупційних інституцій. Громадські організації подали 54 кандидатури для участі в конкурсі. ДБР готове до проведення Інтернет-голосування. На жаль, окремі члени діючого складу РГК докладають усіх зусиль, щоб продовжити свої повноваження всупереч законодавству.

- Рішення суду обов’язкові до виконання. Водночас, закликаємо громадські організації не залишитися осторонь питань формування нового складу РГК. ДБР зацікавлена у сильній, ефективній Раді громадського контролю, яка дотримуватиметься законодавства та критикою і підтримкою допомагатиме ДБР бути незалежним сучасним правоохоронним органом, - заявили у Бюро.

За даними джерел Резонансу, із адмінскаргою до ОАСК звернулись голова громради при ДБР Максим Болдін та секретар Ради Надія Корінна. У свою чергу секретар РГК при ДБР Корінна уточнила, що позов подав інший член, хоча "ми це питання неодноразово обговорювали на Раді".

ІМІТАЦІЯ