Суддя поскаржився до ВРП на тиск у справі про земельне рейдерство — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

08 август 2020, Суббота, 06:10

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суддя поскаржився до ВРП на тиск у справі про земельне рейдерство

7 ноября 2018г.

Суддя господарського суду Харківської області Олексій Присяжнюк повідомив Вищу раду правосуддя про дії з боку ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Добрий господар» та громадської організації «Бюро добрих справ», які він розцінює як тиск та втручання в його професійну діяльність. Про це пише Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

У повідомленні до ВРП суддя зазначив, що 12 жовтня 2018 року він виніс ухвалу у справі, якою було задоволено заяву ТОВ «Фермер-Агро» про забезпечення позову. Боржником за цією ухвалою визначено ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Добрий господар», від якого 18 жовтня 2018 року надійшла скарга на рішення старшого державного виконавця Первомайського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

29 жовтня 2018 року судді було заявлено відвід з боку СП «Добрий господар».

Як зазначає Присяжнюк О.О., вже 1 листопада 2018 року на дверях входу на станцію метро «23 серпня» міста Харкова він помітив власну фотографію з різними написами. Суддя вказує, що на фото був розміщений текст такого змісту: «Присяжнюк Алексей. Трус — офіцер-артиллерист, отсиживается дома! Коррупционер — 800.000 грн за ухвалу! Забрал дочь у матери! Нам нужен такой судья?»

Присяжнюк О.О. впевнений, що особи стежили за ним, знали, де він проживає, яким чином дістається до роботи, вивчили його біографію, зібрали відомості щодо його приватного життя.

Від знайомих та колег суддя дізнався, що подібні фото в місті розміщували неодноразово. Крім того, судді стало відомо про серію публікацій такого самого змісту в мережі Інтернет.

Суддя Присяжнюк О.О. зазначає, що подібні обставини впливають на його психологічний стан, внаслідок чого йому складно здійснювати правосуддя.

29 жовтня 2018 року до нього підійшов чоловік, який представився журналістом інтернет-видання «ІнформБюро» та керівником громадського об’єднання «Бюро добрих справ», з метою почути коментарі щодо справи, яка перебувала у провадженні судді, та запропонував поспілкуватися на сторонні теми.

Як вважає суддя, сказане в приватній розмові вказаний громадянин у подальшому «перекрутив та використав у мережі інтернет з метою зганьбити його».

Зазначені дії суддя Присяжнюк О.О. вважає помстою осіб, пов’язаних з ТОВ СП «Добрий господар», за прийняте рішення, спробою вплинути на нього з метою прийняття рішення на свою користь, а також такими, що не відповідають нормам журналістської етики та людської поведінки.

На його думку, ці дії зашкодили його репутації, поставили під сумнів об’єктивність та неупередженість судді.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

У ГОНИТВІ ЗА ЧУЖИМ ВРОЖАЄМ…

Як повідомляв Резонанс, "з метою недопущення порушення законних прав селян та задля збереження врожаю та посівів ТОВ «ФЕРМЕР-АГРО» та ТОВ «ЩЕДРІ ЛАНИ СЛОБОЖАНЩИНИ» звернулися до Господарського суду Харківської області з заявою про забезпечення позову, яка й була задоволена ухвалою від 12 жовтня 2018 року.

Суддю, який виніс це рішення відразу визнали ледь не головним земельним рейдером області, а проти нього в ЗМІ розпочалася брудна інформаційна кампанія. Хоча рішення його абсолютно обгрунтоване з точки зору закону, і власне усього лише вирішує питання про забезпечення позову, а не вирішення спору по суті, бо фермери просили суд наступне: накласти арешт на посіви (незібраний врожай) сільськогосподарських культур, розташовані на земельних ділянках на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області загальною площею 1.049,96 га, з яких 174 га - врожай соняшнику 2018 року, 861 га посіви озимої пшениці під врожай 2019 року та передати його на зберігання ТОВ "Фермер-Агро" з правом вилучення (збирання) дозрілого врожаю соняшника за допомогою власної або залученої спеціалізованої техніки для подальшого переміщення до обраного зберігачем місця зберігання. Водночас заборонялося ТОВ "Сільськогосподарське підприємство Добрий господар" та (або) ТОВ "СГП Добрий господар" проводити будь-які сільськогосподарські роботи на земельних ділянках розташованих на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області у тому числі зі збирання врожаю сільськогосподарських культур загальною площею 1.049,96 га, з яких: соняшнику врожаю 2018 року площею 174 га, озимої пшениці врожаю 2019 року (з урахуванням періоду ротації) площею 861 га; заборонити ТОВ "Сільськогосподарське підприємство Добрий господар» проводити будь-які сільськогосподарські роботи, у тому числі зі збирання врожаю соняшнику 2018 року, на земельних ділянках розташованих на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області загальною площею 226 га".

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СУДДІВ