24 березень 2024, Неділя, 03:43

Суддя ухвалював рішення за сумісництвом із військовою службою теслярем в АТО (документи)

1 Жовтня 2018г.
Фото: Судова влада України
Фото: Судова влада України

Несподіваний Резонанс отримала новина прокуратури Хмельницької області про судовий розгляд адмінматеріалів щодо порушення антикорупційного законодавства колишнім суддей. Суддівство він поєднував з іншою оплачуваною роботою - службою у військовій частині на посаді тесляра.

Юристи у соціальній мережі Facebook висловила сумнів у правомірності притягнення судді до адмінвідповідальності за порушення вимог Закону про запобігання корупції.

 

ПІСЛЯ СКАНДАЛЬНОЇ СПРОБИ ОТРИМАТИ ПОСВІДКУ УЧАСНИКА АТО, ЗА СУМІСНИЦТВОМ, СУДДЯ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ. І ОТРИМАВ АДМІНПРОТОКОЛ ПРО КОРУПЦІЮ

Нагадаємо, на початку 2018 року під час розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою командуванням однієї з в/ч Хмельниччини військовою прокуратурою Рівненського гарнізону спільно з оперативниками ГВ БКОЗ УСБУ в Хмельницькій області було виявлено факт вчинення корупційного правопорушення в.о. голови одного з міськрайонних судів області.

За вказаним фактом працівниками Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно судді було складено адмінпротокол про корупцію за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП України.

У прес-службі прокуратури Хмельницької області Резонансу сказали, що вважають неетичним коментувати судове рішення, яке набуло чинності. Відповідна ухвала Апеляційного суду Хмельницької області оскарженню не підлягає, - наголосила речниця облпрокуратури Оксана Греля.

МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ ПОРАДИЛИ НАБУ УТРИМУВАТИСЯ ВІД КОМЕНТАРІВ ЩОДО РІШЕНЬ СУДУ

З неофіційних джерел, наближених до правоохоронних органів стало відомо, що йдеться про колишнього суддю Славутського міськрайонного суду Мацюка Юрія Іларіоновича, який певний час виконував обов‘язки голови згаданого міськрайсуду.

З тих же джерел Резонанс довідався, що у час, коли суддя перебув на військовій службі в АТО він продовжував виносити судові рішення та ухвали.

Так, 17 жовтня 2017 року начебто за його участі Славутський міськрайонний суд Хмельницької області "розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Славутського міськрайонного суду Хмельницької області в місті" цивільну справу за позовом до сільської ради Славутського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно.

17 жовтня 2017 року слідчий суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Мацюк Ю.І "розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Славутського міськрайонного суду Хмельницької області" і скаргу на бездіяльність Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

17 жовтня 2018 року Славутський міськрсуд у складі головуючого судді Мацюка Ю.І. також "розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Славута цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа Славутська державна нотаріальна контора Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, про встановлення факту проживання однією сімєю".

Як повідомляв на той час військовий прокурор Західного регіону України Олег Синюк, у період з 18 серпня 2017 до 24 жовтня суддя "вчинив порушення встановлених законом обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Власне, пішов працювати в одну із в/ч гарнізону на посаду тесляра 2-го розряду відділу матеріально-технічного забезпечення, за що отримав понад 10 тис грн винагороди за виконану роботу. При цьому, одразу ж на четвертий день на новій посаді вирушив на 2 місяці для виконання бойового завдання в зону АТО. Та що не менш важливо – також отримав безпосередньо понад 85 тис грн заробітку від Територіального управління Державної судової адміністрації України".

Як інформував Резонанс, після скандалу із невдалою спробою отримати посвідчення учасника АТО, за сумісництвом, суддя Ю. Мацюк подав заяву у відставку. Вища рада правосуддя його прохання задовольнила.

 

 

Юрій Мацюк з квітня 1990 року по березень 2000 року працював на посаді народного судді Волочиського районного народного суду. З березня 2000 року – суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області. Постановою Верховної Ради України від 23 березня  2000 року № 1570-III обраний суддею безстроково. 2 травня 2018 року до ВРП надійшла його заява про звільнення з посади у відставку. "Додані до заяви документи свідчать, що суддя Мацюк Ю.І. має достатній для звільнення у відставку стаж роботи, визначений на підставі статей 116, 137 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також абзацу четвертого пункту 34 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону в редакції Закону України «Про Вищу раду правосуддя»", - йдеться у рішенні ВРП від 5 червня 2018 року.

СПЕЦИФІКА ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ПОТРЕБУЄ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ, СУДУ, ПРОКУРОРІВ