Троян Вадим Анатолійович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

21 октябрь 2019, Понедельник, 23:33

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Троян Вадим Анатолійович

498 0
Заступник міністра внутрішніх справ України

 

Народився 12 вересня 1979 року в смт. Орілька Лозівського району Харківської області.

 

Освіта

2000 року закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «правознавство».

Бізнес

2010-2012 роках Вадим Троян очолював ТОВ «Одеські цифрові комунікації», яка входила входити у групу компаній, які надавали послуги під брендом «Тріолан» (кабельне телебачення, Інтернет).

Після звільнення з 2012 року став директором ТОВ «Сіті інвестком» м. Бровари.

Політична и громадська діяльність

Був активним учасником соціал-націоналістичної громадської організації «Патріот України». За інформацією офіційного сайту ГО, вона «виступає за монорасове мононаціональне суспільство збудоване на принципах Української національної величі та соціальної справедливості».

Під час війни на Сході України Вадим Троян став організатором утворення батальйону «Азов», де обіймав посаду заступника командира батальйону. Брав участь у звільненні багатьох українських міст, серед яких Маріуполь та Мар’їнка.

2014 року на виборах до ВРУ був зареєстрованій як кандидат у 58-му ВО (Маріуполь), однак реєстрацію було скасовано і перереєстровано Трояна на ОВО № 51 (Горлівка). Втім, вибори на цьому окрузі 26 жовтня 2014 не відбулися.

Кар’єра

З 2000 по 2003 рр – проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді слідчого Лозівського МРВ УМВС України в Харківській області.

З травня по вересень 2014 року – заступник командира батальйону «Азов» при ГУМВС України в Київській області.

З вересня по жовтень 2014 року – заступник командира полку «Азов» при ГУМВС України в Київській області.

2014 року отримав звання майора органів внутрішніх справ.

31 жовтня 2014 року Вадима Трояна було призначено начальником Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області. Разом з призначенням на посаду Трояну було присвоєно звання підполковника.

7 листопада 2015 року, у день набуття чинності закон «Про Національну поліцію», вже полковника Вадима Трояна було призначено начальником Головного управління Національної поліції Київської області.

4 березня 2016 року Голова Національної поліції Хатія Деканоідзе представила Вадима Трояна, як першого заступника глави НПУ.

16 листопада 2016 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков призначив Вадима Трояна на посаду виконуючого обов’язки керівника Нацполіції.

Конфлікти

У березні 2016 року Вадим Троян виступив у конфлікт із громадським об’єднанням «Дорожній контроль», назвавши «брехуном і негідником журналіста видання» Ростислава Шапошникова, який опублікував інформацію про корупційні дії Трояна.

У серпні 2016 Національна поліція за дорученням на той час її керівника Хатії Деконоїдзе розпочала службову перевірку інформації про причетність першого заступника голови Нацполіції – начальника кримінальної поліції Вадима Трояна до організації незаконного стеження за журналістом Павлом Шереметом.

Плітки

ГО «Патріот України», активістом якої був Вадим Троян, за деякими джерелами у Харкові, отримувала фінансування від Олексія Липчанського, одного із власників компанії «Тріолан». Серед власників цієї компанії, за дивним збігом обставин, був і Арсен Аваков.

За інформацією видання «Дорожній Контроль» Вадим Троян збирав з співробітників ДАІ до $ 100 тис на місяць і організовував фонди, в які змушував підприємців перераховувати гроші під виглядом допомоги бійцям АТО.

Фігурував у кримінальній справі за статтею хуліганство як учасник маршу на підтримку ОУН-УПА в Києві, у жовтні 2008 року.

Є дані, що у червня 2010 року активісти «Патріота України» із застосуванням насильства встановили фізичний контроль над 48 торговими кіосками, що раніше належали ТОВ «Преса-Харків». Відповідно до заяв потерпілих, захопленням приватних підприємців керував Вадим Троян.

26 липня 2015 року у своїй квартирі знайшли мертвим Ярослава Бабича – одного із засновників «Азову», який активно займався фінансовою допомогою батальйону та мобілізаційним штабом. Зі слів дружини Бабича Лариси, Вадим Троян абсолютно саботував розслідування та переконував її не робити шуму із цього приводу. Екс-керівник «Азову» нардеп Андрій Білецький ще у лютому в ефірі одного з телеканалів висловився на користь версії самогубства Бабича. Розслідування цього провадження, яке на початку червня 2016 року припинила Нацполіція, поновила прокуратура Київської області, а вдова Бабича домоглася визнання її потерпілою у справі.

Цікаві факти

Неодноразово висловлювався за необхідність внесення змін до «Закону Савченко», так як число тяжких злочинів, повторно скоєних звільненими за цим законом особами, зростає.

Сім`я

Одружений.

Дружина – Троян Юлія Анатоліївна, приватний підприємець

Мати — Троян Валентина Василівна, 28.11.1953 р.н.,

Брат — Троян Віталій Анатолійович, 23.06.1974 р.н.,

Хобі

Має ряд спортивних досягнень з рукопашного бою. Член фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».

Цитати

«Я, наприклад, після війни міг піти у бізнес. Але побачив, що тут щось змінюється. Мені цікаво. Це моє. Я вчився в цій системі. Багато хто говорить: «Це ж кар’єра». Та яка?! Працюєш і все. Я її не обирав. Сама Хатія мене півтора місяці благала, щоб я став першим замом», — Цензор.НЕТ.

«Я буду вітати легалізацію зброї, але тільки в межах свого житла. Якщо мова йде про дозвіл на носіння, то тут я проти. Ми дуже емоційний народ, можемо не стриматися. Тому легалізувати можна тільки для охорони будинку», — КП в Украине.

Доходи

Задекларував 2,2 млн гривень доходів у 2014 році. Зарплата склала 90,933 тис грн, матеріальна допомога — 11,264 тис грн, а дохід від відчуження рухомого і нерухомого майна — 500 тис гривень. При цьому інші види доходу склали 1,6 млн гривень. Дружина Трояна заробила 821,375 тис гривень, з які зарплата склала 21,375 тис гривень. Інші види доходу дружини Трояна склали 800 тис гривень.

У власності Трояна знаходиться квартира площею 49,8 кв. м.

Наявність автомобільного транспорту у Трояна, а також нерухомого майна у його сім’ї в декларації не вказано.

У декларації за 2015 рік фігурують лише офіційна заробітна плата та грошові готівкові активи в розмірі 110 тис доларів. Загалом на рахунках у банках: 6 тис. євро та 37 тис. гривень. Нерухоме майно – квартира 48 кв. метрів. Автомобілі у власності відсутні.

Нагороди / Відзнаки

Орден Богдана Хмельницького III ступенів (31 жовтня 2014 року) — за особисту мужність и героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Почесний громадянин Маріуполя.