У ДБР помітили корупційні схеми військових на ринку "7 кілометр" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

10 июль 2020, Пятница, 19:26

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У ДБР помітили корупційні схеми військових на ринку «7 кілометр»

7 февраля 2019г.

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Києві, затримали двох осіб – посередника та колишнього співробітника концерну «Військторгсервіс» – під час отримання неправомірної вигоди для службових осіб Міністерства оборони України. Цей факт задокументовано за процесуального керівництва військової прокуратури Дарницького гарнізону та оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Про це Резонанс повідомили у Державному бюро розслідувань.

За попередньою інформацією, кошти, отримані від підприємця, посередник та колишній співробітник концерну «Військторгсервіс» мали передати службовим особам Міністерства оборони для переукладання договорів оренди 50 торгових місць в м. Одеса. Також службові особи Міністерства мали відмовитися від судового позову, в якому вимагали від підприємців звільнити ці торгівельні площі.

Як уточнив військовий прокурор Дарницького гарнізону Микола Петришин, йдеться про 50 торгових місць по вул. Рожевій у м. Одесса. Як акцентує Резонанс, саме за цією адресою розташовані контейнери найбільшого у Європі промтоварного ринку.

Слідством встановлено, що кошти передавалися кількома частинами. Наприкінці грудня у м. Києві задокументовано перший факт отримання 1000 доларів США. 7 лютого відбулась передача решти суми – 29 000 доларів США, під час якої особи були затримані.

Посередника та колишнього співробітника концерну «Військторгсервіс» затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Тривають першочергові слідчі дії, спрямовані на встановлення причетних до вчинення злочину посадових осіб Міністерства оборони України та концерну «Військторгсервіс».

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (пособництво у підкупі службової особи).

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ТА СБУ ЗАТРИМАЛИ ХАБАРНИКІВ З «ВІЙСЬКТОРГСЕРВІСУ» (ФОТО/ВИДЕО)

Як повідомляв Резонанс, військовою прокуратурою Одеського гарнізону у результаті спільної операції з УСБУ в Одеській області викрито службових осіб місцевої філії державного підприємства Міністерства оборони України «Військторгсервіс». Підозрювані вимагали хабарі у підприємців за продовження договорів оренди контейнерів державного підприємства, розташованих на ринку «7 кілометр». Загалом зловмисники планували отримати по 20 тис доларів США від 45 підприємців, тобто сподівались збагатитись майже на мільйон доларів. Під час одержання першої частини неправомірної вигоди у сумі 75 тис доларів США (по 5 тисяч з 15 підприємців) двох службових осіб державного підприємства затримано.

За поданням, внесеним військовою прокуратурою Одеського гарнізону Міністру оборони України в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» із займаних посад звільнено Генерального директора концерну «Військторгсервіс» та начальника філії «Одеське управління військової торгівлі».

ВОЕННАЯ МАФИЯ НА ОДЕССКОМ РЫНКЕ «7 КИЛОМЕТР»

Нагадаємо, за результатами розслідування Резонансу МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ ИЛИ МИНИСТЕРСТВО РЭКЕТА И КОРРУПЦИИ? на адресу Генерального прокурора Юрія Луценка надійшло колективне звернення від трьох десятків постраждалих від корупції бізнесменів.  Підприємці ТОВ "Промтоварний ринок" Овідіопольського району Одеської області твердять про існування корупційної схеми у якій задіяні найвищі посадові особи Міністерства оборони України. Вони відкрито заявляють, що міністр оборони України С. Полторак, заступники міністра І. Павловський, О. Шевчук, а також перший заступник міністра МВС України С. Яровий "замість укріплення обороноздатності Держави, виконують ролі організаторів злочинних схем по вимаганню грошей, продажу військового майна через підприємства МО України". І додають, що начальниця Одеського управління військової торгівлі концерну "Військторгсервіс" О. Соловйова "заявляє, що всі її дії по продажу торгових місць узгоджені з Міністром оборони Полтораком С.Т. безпосередньо".

Серед іншого у зверненні до очільника ГПУ згадується: "06.05.2016 року на адресу Овідіопольської державної адміністрації надійшло клопотання заступника Міністра оборони України Павловського І.В.  від 18.04.2016 року №220/3590 про надання двох примірників нотаріально засвідчених копій Договору між Міністерством оборони України, ТОВ «Промтоварний ринок» та Авангардівською селищною радою та передання їх представнику МО України за довіреністю без вказівки  його прізвища. Як нам стало відомо, примірник Договору  був переданий заступником ОДА Скворцовим С.С. особисто Кутовому В.П. , але офіційний запис про це, зроблено не було.  І тільки після отримання копії трьохстороннього Договору Авангардівської селищної ради тому, що в МО оригінал був знищений одразу після отримання 5 млн. дол. США, Полторак С.Т. уклав з Концерном «Військторгсервіс Договір доручення № 1 від 14 червня 2016 року".

А СУДЬИ КТО? ИЛИ КАК В МИНОБОРОНЫ ЗАНИМАЮТСЯ РЭКЕТОМ