28 березень 2024, Четвер, 20:50

У Києві затримано групу зловмисників, які готували крадіжку у столичного судді

28 Січня 2019г.
36

Працюючи над справою за фактом погроз голові суду та пошкодження його майна, оперативники внутрішньої безпеки та слідчі Національної поліції вийшли на злочинну групу, яка спеціалізувалася на шахрайському заволодінню коштами осіб в особливо великих розмірах. Про це повідомляє Резонанс із посиланнням на Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Так, у листопаді 2018 року суддя одного з районів міста Києва повідомив до поліції про несанкціоноване втручання до його автомобіля, яке сталося близько півночі за місцем проживання заявника. Головним слідчим управлінням Національної поліції України (ГСУ НПУ) під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України було розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.377 (Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України.

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) та слідчі ГСУ НПУ під час перегляду відео з камер спостереження встановили, що на момент вищезазначеної події до двору будинку, де проживає суддя, заїхав автомобіль «VOLVO XC 60». З нього вийшли невідомі особи, зняли номерний знак з автівки судді і почали щось прикріпляти до машини, а потім поїхали у невідомому напрямку.

За результатами заходів виявилось, що на автомобілі «VOLVO XC 60» пересувались троє осіб: за кермом 58-річний чоловік та двоє пасажирів – 29-річна жінка, співмешканка водія, та її 46-річний дядько. Всі вони є мешканцями Києва.

Завдяки кропіткій роботі правоохоронців вдалося встановити, що водій іномарки живе за чужими документами. Насправді він є 54-річний уродженцем Рівненської області, який з 2016 року перебуває у розшуку поліцією Києва за вчинення шахрайських дій в особливо великих розмірах. Вперше у поле зору правоохоронних органів аферист потрапив у 2010 році у Кіровоградській області. У змові зі спільниками зловмисник, під приводом придбання іноземної валюти, заволодів 23 тисячами доларів США, а згодом привласнив ще 72 тисячі гривень.

У 2012 році інформація про цього чоловіка з’явилася у базах міліції Києва. Напочатку в Оболонському районі – за нанесення тілесних ушкоджень чоловікові, а згодом він відкрив шахрайське «полювання» у Шевченківському районі. Встановлено, що за 7 місяців злочинної діяльності аферист з поплічниками незаконно заволодів чужими коштами на загальну суму майже 2,7 мільйони гривень.

Підшуковуючи осіб, зокрема, у мережі Інтернет, які хотіли б за вигідним курсом обміняти іноземну валюту, шахрай домовлявся про зустріч на території банків чи в інших людних місцях. Надавав для перевірки та перерахунку справжні доларові купюри, а потім, користуючись неуважністю клієнта чи відволікаючи його увагу за допомогою спільників, підміняв валюту на «куклу» і спішно прощався з покупцем. В пакунку потерпілі знаходили справжні 100 доларів США лише ті, що лежали зверху і знизу, а всередині пачки – купюри номіналом по 1 долару США. Не забував зловмисник і про особисту конспірацію.

Після 5-го злочинного епізоду одного зі спільників афериста затримали працівники поліції Києва. Його самого оголосили у розшук. Розуміючи, що далі він ризикує опинитися за гратами, зловмисник поїхав до села у Рівненській області, де народився. Чоловік викрав паспорт у місцевого мешканця і завдяки цьому документу зумів зробити собі нове водійське посвідчення, а згодом і паспорт. І під чужими даними почав мешкати у столиці.

Зі своєю співмешканкою аферист орендував квартиру, яка виявилась сусідньою з квартирою судді одного з районів Києва. У 2018 році на пульт Управління поліції охорони надійшов сигнал про спробу проникнення в помешкання судді. Правоохоронці прибули за кілька хвилин, але ані зловмисників, ані зламу замка не виявили. Вдруге сусіди спробували поставити GPS-трекер на автомобіль судді, аби відслідкувати пересування, але знову без успіху.

Уже перебуваючи в полі зору оперативників ДВБ, 54-річний чоловік у змові зі співмешканкою та її родичем, орендували офісне приміщення у Святошинському районі Києва та знайшли в Інтернет-мережі оголошення про терміновий продаж 35 тисяч доларів США. У телефонній розмові з продавцями, зі спеціально куплених нових мобільних телефонів, зловмисники обговорили деталі оборудки та домовились про зустріч.

На родину киян лідер шахрайської групи чекав в офісі. Нічого не підозрюючи, чоловік і жінка передали аферистові долари США і почали перераховувати гривні. Переконавшись, що сума повна, гроші справжні, продавці подякували за вигідний обмінний курс і збиралися йти. Але цієї миті до приміщення зайшли посібники шахрая і, завчасно продумано, попросили його вийти з ними під приводом поставити печатку. Між ними почався інсценований конфлікт, всі троє покинули приміщення, попросивши клієнтів зачекати.

А потім зловмисники замкнули подружжя в офісі, сіли на таксі і поїхали геть. Лише тоді потерпілі побачили, що замість грошей вони отримали фальшивку.

Далеко втекти аферистам не вдалося. Бійці відділу швидкого реагування Департаменту внутрішньої безпеки НПУ затримали злочинну трійцю поруч з автомобілем організатора групи. 35 тисяч доларів США у шахраїв було вилучено слідчими ГСУ НПУ.

За місцем мешкання фігурантів, в орендованому ними гаражному приміщенні та автомобілі організатора також проведено санкціоновані обшуки та вилучено: «куклу» з фальшивими доларами США, револьвер під патрон Флобера та карабін без дозвільних документів, різного роду набої, газовий балончик, пачки сувенірних гривень, GPS-трекер, парик, окуляри, накладний ніс, мобільні телефони та інше. У лідера групи вилучено і всі документи, які він використовував після фальсифікації.

Зі слів затриманих, вони мали намір встановити GPS-трекер на автівку судді, щоб відслідкувати його пересування та, згодом, здійснити крадіжку в його помешканні.

На теперішній час зловмисникам оголошено підозри за ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України та взято під арешт, з правом внесення застави. Головному аферистові доведеться відповідати і за злочини, які йому було інкриміновано у 2016 році Шевченківським управлінням столичної поліції. Під час слідства буде встановлено інші факти протиправної діяльності фігурантів, до яких вони причетні.