12 квітень 2024, П'ятниця, 22:02

У Конституційному суді України чергові скандали (документ)

24 Квітня 2019г.
3a8a96f1ab789a1dbae8d23ad441559b 1537774619 Extra Large

Услід за скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення Конституційний суд України найближчим часом може скасувати кримінальну відповідальність посадовців за декларування недостовірної інформації про доходи та видатки, яка передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Принаймні ухвалення такого рішення лобіює голова КСУ Станіслав Шевчук, який є доповідачем у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень Закону «Про запобігання корупції» та статті 366-1 Кримінального кодексу. 

Про це Резонансу повідомило джерело у КСУ. Наш співрозмовник твердить, що голова Суду Шевчук "подав на розгляд КСУ проект рішення, яким передбачено визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення статті 366-1 Кримінального кодексу".

Редакція отримала копію проекту рішення (на фото).

У КСУ ЗРІЄ РЕВОЛЮЦІЯ (ВІДЕО)

- Станіслав Шевчук - чи не найгірший голова КСУ. Перетворив суд на комерційну підприємство із заробітка грошей. Всі сумнівні рішення, які турбують зараз громадськість, за моєю інформацією, приймались із отриманням хабарів. Я неодноразово писав про приватні візити Шевчука до Порошенка за останній рік, вимагав у правоохоронців розслідування. Поки тиша. Висновок - верховенства права в Україні на жаль не існує! - наголосив у коментарі Резонансу народний депутат України Віталій Купрій.

ГОЛОВА КСУ ПРИХОВУЄ ПІДКИЛИМНІ ДОМОВЛЕНОСТІ З ПОРОШЕНКОМ

Як повідомляв Резонанс, під час засідання Конституційного суду України 2 квітня 2019 року декілька суддів КС поставили вимогу Станіславу Шевчуку включити до порядку денного засідання питання щодо політизації голови КСУ. На засіданні суддя КСУ Ігор Сліденко згадав про опубліковане у ЗМІ 25 березня 2019 року інтерв’ю під назвою "Глава Конституционного суда Станислав Шевчук: «Я никогда не приведу к присяге президента, если выборы будут сфальсифицированы". На думку судді КСУ Ігоря Сліденка вказане висловлювання голови Суду "має вочевидь політичний характер, містить викривлене тлумачення Конституції України, зроблене з перевищенням ним своїх посадових повноважень і є втручанням у політичний процес – вибори Президента України".

СУДЬИ КСУ ТРЕБУЮТ ОТСТАВКИ СВОЕГО ПРЕДСЕДАТЕЛЯ

Тим часом джерело ІНФОРМАТОРа у КСУ повідомило, що Петро Порошенко намагається зірвати інавґурацію Зеленского. Це начебто буде зроблено завдяки суддям Коституційного Суду України. Оскільки згідно Постанови Верховної Ради України № 2227-IV Голова цього Суду повідомляє про виконання новообраним Президентом України усіх конституційних вимог щодо несумісності з посадою Президента України та відсутності інших обставин, що унеможливлюють складення ним присяги, запрошує його до трибуни та вручає текст присяги Українському народові.

Оточення Петра Порошенка начебто наразі переконує Голову КСУ Шевчука піти у відставку, а інші члени КСУ не встигнуть  обрати нового Голову суду.

"А без Голови КСУ реалізувати положення Постанови Верховної Ради буде важко. В тому випадку, якщо суддя КСУ подасть у відставку, то виникне ситуація, яка не регулюється законом. Можливо, подібну колізію вирішать за аналогією, але існує вірогідність того, що народні депутати і судді КСУ будуть наполягати на формальному дотриманні норм закону, а тому інавґурація може бути перенесена у часі до обрання нового голови КСУ. А це дозволить Верховній Раді вберегти себе від розпуску з боку Зеленського, а також прийняти необхідні закони, які дозволять створити Зеленському проблем у майбутньому, або реалізувати процедуру імпічменту", – повідомляє джерело ІНФОРМАТОРа.

АДВОКАТ КОЛОМОЙСЬКОГО КРІМ СИТНИКА ЗУСТРІЧАВСЯ З ГОЛОВОЮ КСУ, — ДЖЕРЕЛА

Джерела видання "Страна" у КСУ підтвердили цю інформацію, уточнивши, що "організувати голосування хочуть вже в четвер 25 квітня". Для прийняття рішення щодо відсторонення Шевчука Банковій потрібно знайти 12 голосів суддів КС. Начебто зараз в наявності є всього 6 "твердих". Ще четверо суддів коливаються і з ними АП веде роботу.  Разом - 10 осіб. Зараз ведуться активні пошуки ще двох.

Нагадаємо, у КСУ усього 18 суддів - по шість від Президента, Верховної Ради та з'їзду суддів України.

ВРП ТА НАЗК ПОПРОСИЛИ РОЗІБРАТИСЬ ІЗ ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОННОСТІ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ (ОНОВЛЕНО)